1. Головна
  2. Оперативна інформація

У Центральному парку культури і відпочинку ім. Лесі Українки сьогодні висадили 2, 5 тисячі молодих дерев

У Центральному парку культури і відпочинку ім. Лесі Українки сьогодні висадили  2, 5 тисячі  молодих дерев

   Сьогодні у Центральному парку культури і відпочинку ім. Лесі Українки відбулася екологічна акція з посадки дерев. У ній взяли участь  міський голова Микола Романюк, депутати  міської ради Андрій Козюра, Артур Василевський, Юрій Корольчук, представники виконавчих органів міської ради,  студенти Волинського обласного ліцею з посиленою військово-фізичною підготовкою, Луцького педагогічного коледжу, біологічного факультету СНУ ім. Лесі Українки, а також працівники Державної екологічної інспекції у Волинській області, управління екології та природних ресурсів облдержадміністрації, КП «Луцький зоопарк» та КП «Парки та сквери м. Луцька».

   Микола Романюк подякував усім, хто відгукнувся на запрошення міської ради взяти участь в екологічній акції. Особливо молодим людям, які через роки зможуть відпочивати у цьому парку зі своїми родинами. «Сьогодні  висаджено 2,5 тисяч дерев на території, де було видалено 600 аварійних», – зазначив міський голова. Він також розповів про комплекс робіт, що виконано у парку. Завдяки їм, парк значно змінився. Там, де було суцільне заболочення, почищено меліоративні канали. На  території парку видалено самосів та сухі дерева, прибрано сміття. Тут також побудовано «Стежину здоров’я», яка набула популярності серед лучан. Ще потрібно оновити атракціони, проте зараз на ці потреби немає коштів у міському бюджеті, добре було б, якби до їх оновлення долучилися інвестори. Міський голова запевнив, що екологічні дні будуть продовжуватися, запросив лучан до них долучитися.

   Радник міського голови з екологічних питань Борис Сорока повідомив, що висадка дерев  здійснюється у 3-х секторах. Раніше на цій території було видалено близько 600 хворих, аварійних, сухостійних та вражених омелою дерев. Сьогодні висаджено  крупномірні саджанці деревних порід (ясен – 500, вільха – 500, береза – 300, ялина і сосна – 200, дуб червоний – 100, а також тополя, акація, липа, верба, горобина). Частину саджанців безоплатно надало Волинське обласне управління лісового та мисливського господарства. Також буде закладено й  бузкову алею вздовж меліоративного каналу (близько 100 шт.).

    Молоді люди, які брали участь в екологічній акції, посадивши дерева, мали можливість спробувати свої сили та спритність на  «Стежині здоров’я».

     Довідково. Офіційно парк імені Лесі Українки площею 60 га створений в 1964 році (в цьому році – 50-ти річчя його створення), на місці осушеної заплави р.Стир. Були викопані канали, розбиті алеї, доріжки. Спочатку висаджували в  основному осокори - швидкоростучі та вологолюбні дерева. Рішенням міської ради від 31 жовтня 2012 року затверджена нова територія парку площею 77,5 га, в яку включено територію зоопарку, кінно-спортивної школи, орнітологічного заказника „Пташиний гай”. Без цих об’єктів власна територія парку складає 52 га.

    Сьогодні центральний парк – це основне місце відпочинку та проведення дозвілля тисяч лучан та гостей міста. На його території створено зону атракціонів, функціонує зоопарк, дитяче містечко „Диво”, спортивно-розважальний об’єкт “Еколого-туристична стежина здоров’я” (мотузкова стежка, змонтована на деревах). Щороку в парку проводяться загальноміські заходи: свято квітів, різноманітні фестивалі, ярмарки тощо. За дамбою влаштовано центральний пляж.

      В останні роки із залученням широких верств громадськості проведено великі обсяги робіт із розчищення парку від порослі, самонасіву, знесення перестійних та аварійних дерев. З метою повноцінного догляду за зеленими насадженнями парк у 2011 році передано на баланс КП „Парки та сквери м.Луцька”.

     В період з 2009-2012 років в центральній частині парку видалено понад 1300 аварійних, вітровальних та сухостійних дерев, в основному це старі уражені омелою та іншими хворобами тополі, верби, ясени, клени.

     Враховуючи постійне підтоплення території Центрального парку культури і відпочинку ім. Лесі Українки, в 2011-2012 роках проведено меліоративні роботи з капітального ремонту водовідвідної мережі, що дало змогу регулювати рівень ґрунтових вод. 

     Насадження в парку потрібно поновлювати за рахунок посадки молодих дерев та кущів. Так, в 2012 році на місці видалених аварійних та сухостійних дерев було висаджено 850 дерев та 450 кущів різних порід, в 2013 – понад 400 дерев.

 

     Відділ інформаційної роботи міської ради (777904, 777946, 724727, 720665)