1. Головна
  2. Оперативна інформація

У Луцьку обговорили проблему насильства у сім’ї

   Більше 50 відсотків населення України потерпали від насильства в сім’ї впродовж свого життя, причому 30% зазнавали насильства у дитячому віці. 30-40 відсотків викликів, які надходять до міліції, стосуються домашнього насильства. Майже кожна третя вагітна жінка наражається на фізичне насильство.

   3,3 мільйони дітей у віці від 3 до 17 років щорічно спостерігають жорстоке поводження зі своїми матерями. 70% чоловіків, що чинять насильство зі своїми дружинами, жорстоко поводяться зі своїми дітьми.

   Ймовірність того, що хлопчики, які стали свідками насильства щодо своїх матерів, будуть в зрілому віці бити своїх партнерок, в 11 разів вища порівняно з хлопчиками із сімей, де немає проявів насильства.

   Чоловіки становлять 94% осіб, які стоять на обліку за вчинення насильства в сім'ї. Лише 6% насилля чинять жінки.

   Як виявити дитину, яка потерпає від домашнього насильства? У скількох сім’ях у Луцьку суперечки вирішуються кулаками? На що варто звернути увагу педагогу у роботі з дитиною, яка стає свідком домашнього насильства? Чому варто школярів навчати правам людини? Які закони захищають права тих, хто потерпає від насильства? Куди звернутися, якщо у сім’ї є кривдник? Ці питання обговорювалися під  час семінару-наради для заступників директорів шкіл з виховної роботи щодо виявлення дітей, які потерпають від насильства та проведення профілактичних заходів у навчальних закладах міста.  Захід проводився Луцьким міським центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді спільно з Волинською обласною громадською організацією «Асоціація місцевого розвитку «Велес» та Волинським прес-клубом за підтримки Луцької міської централізованої бібліотечної системи.

   Психолог Асоціації місцевого розвитку «Велес» Інна Кравчук акцентувала увагу на формах домашнього насильства та індикаторах виявлення дітей, які потерпають від домашнього насильства. За словами Інни Кравчук, у суді дуже важко довести, що жінка чи дитина страждають від психологічного насильства. А воно спостерігається у тому випадку, коли є висловлення погроз, приховані погрози щодо застосування фізичного насильства, жорсткий контроль поведінки, патологічні ревнощі, ментальна деградація, ізоляція. 

   Віднедавна в Україні почали працювати над розробкою корекційних програм для кривдників. Однак, складність їх упровадження полягає у відсутності приміщень для проведення такої роботи.

   Про наслідки домашнього насильства та психологію українських жінок, які страждають від жорстокості своїх обранців, говорили на основі перегляду документального фільму «Побита любов». 

   Як повідомила директор Луцького міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Ліна Галан, упродовж 2011 року до Центру надійшло 757 повідомлень про скоєння насильства у сім’ях, 8 з них – стосувалися вчинення насильства над дітьми. Згідно з результатами соціальних інспектувань, за даними цих повідомлень, 62 сім’ї поставлені  на облік Луцького міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді.

   Загалом, у банку даних сімей, які опинилися у складних життєвих обставинах, Луцького міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді перебуває 210 сімей, в яких виховується 393 дитини.

   Начальник служби у справах дітей Федір Шульган наголосив, що, якщо дитина упродовж десяти днів без поважних причин не відвідує школу, то про це слід неодмінно поінформувати їхню службу.

   Заступник голови Волинського прес-клубу, регіональний координатор міжнародного фестивалю документального кіно про права людини «Docudays.ua» Богдана Стельмах, розповіла про результати опитувань щодо обізнаності про права людини  серед луцьких школярів, проведеного Коаліцією правозахисних організацій, куди входять окрім Волинського прес-клубу, входять «Гендерний центр» та «Асоціація захисту прав молоді Волині». Згідно з отриманими результатами, 96 % опитаних знають про права людини та як їх дотримуватися.

   Богдана Стельмах також звернула увагу, що з 5 по 9 грудня 2011 року у Луцьку проходитиме міжнародний фестиваль документального кіно про права людини «Docudays.ua». Особливість його у тому, що він не лише єдиний такого формату, а й фільми, представлені для переглядів, можна буде побачити лише в рамках фестивалю. Ні на телеканалах, ні в мережі Інтернет їх не розміщено. 

***

                             Якщо Ви зазнаєте насилля повідомте про це:

 

   0 800 500 335 – Національна, безкоштовна «гаряча лінія» з питань запобігання насильству та захисту прав дітей.

   25-60-42 – «Телефон «Довіри» Луцького міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді.

 

   Луцький міський центр соціальних служб для сім’ї, дітей  та молоді