У Луцьку обговорили План дій зі сталого енергетичного розвитку міста до 2025 року
Сьогодні у ЦНАПі відбулося розширене засідання дорадчого комітету з питань сталого енергетичного розвитку міста Луцька. Участь у його роботі взяли міський голова Микола Романюк, депутат міської ради Василь Гриб, представники структурних підрозділів міської ради, комунальних підприємств та інші.
На засіданні обговорено розробку та впровадження Плану дій зі сталого енергетичного розвитку міста до 2025 року (ПДСЕР), представлено Каталог інвестиційних проектів та Інвестиційну стратегію ПДСЕР.
Розпочинаючи зустріч, міський голова Микола Романюк подякував усім, хто долучився до розробки цього плану. Він зазначив, що у Луцьку є вже напрацювання у напрямку енергозбереження. Нині, за його словами, уже напрацьовано зміни до існуючих документів. Микола Романюк подякував начальнику відділу з енергозбереження Костянтину Патракеєву за роботу. За його словами, він активно бере участь у різноманітних заходах, нарадах, конференціях, вивчає досвід інших міст та країн. “Завдяки цьому вдалося багато чого реалізувати у нас в Луцьку. Дякую керівникам комунальних підприємств, установ, які працюють над зменшенням споживання енергоресурсів. Кошти, які ми економимо на оплаті за газ, електрику можемо спрямувати на інші цілі”, - наголосив Микола Романюк.
Міський голова нагадав присутнім, що у співпраці з ЄБРР буде реалізовуватися проект модернізації системи централізованого теплопостачання Луцька. На це залучено 10 млн євро кредитних коштів та 4 млн євро гранту.
Окрім того, за словами Миколи Романюка, є ряд напрацювань з НЕФКО.
На його переконання, робота у напрямку енергозбереження повинна продовжуватися й надалі ще активніше.
Виконавчий директор ВБО “Інститут місцевого розвитку” Руслан Тормосов детально розповів про “План дій зі сталого енергетичного розвитку міста до 2025 року”. Він наголосив, що починаючи з 2007 року у нашому місті почали активно працювати над питаннями енергозбереження. У 2011 році в Луцьку було затверджено Муніципальний енергетичний план.
Руслан Тормосов зазначив, що у 2009 році Луцьк приєднався до Угоди мерів і було вирішено оновити план енергоефективних заходів. Він зауважив, що План дій зі сталого енергетичного розвитку міста до 2025 року дає можливість для подальшого розвитку міста, залучення інвесторів в економіку. За його словами, документами передбачено реалізацію заходів у сфері теплопостачання, водопостачання і водовідведення, озеленення, зовнішнього освітлення, транспорту тощо.
Значна увага в документі приділена питанню впровадження альтернативних джерел енергії.
Крім Плану дій зі сталого енергетичного розвитку у м. Луцьку, розроблено Каталог інвестиційних проектів ПДСЕР та Інвестиційну стратегію ПДСЕР. Каталог містить понад 90 проектних пропозицій на загальну суму 1229 млн грн. Реалізація Інвестиційної стратегії ПДСЕР у повному обсязі дозволить досягти скорочення СО2 на 229 492 т/рік, що становитиме 31,2% базового 2007 року.
У свою чергу, представник Інституту місцевого розвитку Олексій Соломаха детальніше зупинився на заходах щодо зменшення викидів шкідливих речовин в навколишнє середовище та зменшення рівня споживання енергоресурсів.
Зокрема, за його словами, у сфері теплозабезпечення планується реалізувати 11 проектів, які стосуватимуться виведення з експлуатації малоефективних котелень та застарілих котлів, заміни мереж, ремонту ЦТП тощо.
У транспортному секторі планується провести заміну старих тролейбусів на нові, заміна і будівництво нових контактних мереж, максимально замінити автобуси тролейбусами, переведення транспорту на біодизель, розвиток велоінфраструктури тощо.
Також пропонується провести озеленення міста, впорядкування існуючих та створення нових зелених зон, встановлення датчиків руху та підключення їх до системи освітлення у житлових будинках, утеплення фасадів житлового фонду, заміна мереж у будинках та багато іншого.
Розповів Олексій Соломаха й про плани щодо впровадження проектів альтернативних джерел енергії. Так, у планах встановити сонячні колектори, вітрогенератори і генератори теплової та електричної енергії, запровадження роздільного сортування побутових відходів та інше.
Відділ інформаційної роботи міської ради
(777904, 777946, 724727, 720665)