1. Головна
  2. Оперативна інформація

У Луцьку відкрили відремонтоване відділення реабілітації для учасників АТО

У Луцьку відкрили відремонтоване відділення реабілітації для учасників АТО

   Сьогодні у КЗ “Луцький міський центр надання первинної медико-санітарної допомоги” відбулося відкриття відремонтованого відділення реабілітації для учасників антитерористичної операції та членів їх сімей. Кабінет психологічної допомоги для учасників АТО у комунальному закладі «Луцький центр первинної медико-санітарної допомоги» (пр. Волі, 66а) почав працювати ще у листопаді 2016-го року. Зі зростанням кількості відвідувачів з ініціативи військовослужбовців та за підтримки міської влади було створено відділення реабілітації для учасників АТО і членів їх сімей. До його складу з 1 січня 2017 року введено посади двох практичних психологів та фахівця із фізичної реабілітації.

   На відкриття оновленого відділення прийшли радник міського голови Ігор Поліщук, начальник управління охорони здоров'я Микола Якимчук, депутати Олександр Кравченко та майя Шостак, представники спілок та організацій, що об'єднують учасників АТО, військовослужбовці частини 1141 Національної гвардії України.

   За словами начальника управління охорони здоров'я Миколи Якимчука, у жовтні 2016-го року Луцька міська рада затвердила Комплексну програму підтримки мобілізованих і демобілізованих військовослужбовців Збройних сил України, які брали участь в антитерористичній операції на Сході України, членів їх сімей, а також сімей загиблих (померлих) військовослужбовців, які проживають в місті Луцьку та на території Прилуцької сільської ради Ківерцівського району на 2017 рік». Згідно з цією програмою, у приміщенні медичного закладу створили відділення, основний напрямок діяльності якого- проведення психологічної та фізичної реабілітації бійців, які повертаються із зони бойових дій. Усі вони страждають від посттравматичного стресового розладу, який вкрай негативно позначається не лише на їхньому здоров'ї, а й на стосунках у родинах.

   Про передумови виникнення та наслідки посттравматичного стресового синдрому розповів головний лікар КЗ “«Луцький центр первинної медико-санітарної допомоги» Ігор Гнетньов. За його словами, найважливіше у роботі із демобілізованими військовослужбовцями- це саме психологічна реабілітація, тому у відділенні працюють кваліфіковані професійні психологи. Ігор Гнетньов подякував представникам міської влади та депутатського корпусу міської ради за підтримку ініціативи щодо створення відділення. Також він додав, що в майбутньому планується створити у складі комунального закладу «Луцький центр первинної медико-санітарної допомоги» Центр реабілітації для учасників АТО і членів їх сімей.

   Радник міського голови Ігор Поліщук наголосив на необхідності проведення психологічної реабілітації та створення оптимальних умов для того, аби демобілізовані бійці мали можливість повноцінно жити та працювати на мирній території. “На жаль, війна на Сході України триває. Військові потребують кваліфікованої медичної та психологічної допомоги. На потреби відділення у 2017-му році з міського бюджету було передбачено кошти в сумі 539,2 тис. Грн. 276 тисяч гривень цьогоріч спрямували на облаштування відділення, з яких 80 тисяч – на оплату праці медичному персоналу, а 150 тисяч – на ремонт приміщення. Також є потреба у розширенні цього відділення, тому плануємо створити Центр реабілітації для учасників АТО і членів їх сімей. Загальна вартість цього проекту складає 12 мільйонів гривень. Це буде єдиний на Волині вузькоспеціалізований заклад, де зможуть проходити реабілітацію не лише жителі міста Луцька, а й волиняни. Плануємо також залучити до співфінансування кошти обласного бюджету”, -зазначив він.

   Потому присутні мали можливість ознайомитися з роботою відділення та оглянули капітально відремонтований кабінет  психолога, спеціальний кабінет для реабілітації та відремонтований хол. 

   За словами психолога Олени Звєрєвої, з часу створення відділення психологічну реабілітацію пройшли 375 учасників АТО. Курс психотерапії триває, в середньому, 10 – 15 сеансів, а групові тренінги по 15 чоловік тривалістю 10 сеансів. Фізичну реабілітацію пройшли 76 осіб. Для потреб відвідувачів відділення безкоштовно використовується уся функціонально-діагностична база медичного закладу- рентген-кабінет, кабінет УЗД, ЛФК та інші. “Основне наше завдання - повернути чоловіка з війни у сім'ю”, -наголосила Олена Звєрєва, додавши, що працює не лише з демобілізованими, а й з їхніми дружинами, матерями та дітьми.

   Депутат міської ради, військовослужбовець Олександр Кравченко зазначив, що місце для створення відділення обрали не випадково. Раніше тут працював центр реабілітації ліквідаторів аварії на Чорнобильській АЕС, а тому фахівці відділення мають необхідний досвід роботи із такою непростою категорією громадян, як демобілізовані бійці АТО.

   Учасники зустрічі побували й на місці майбутнього Центру реабілітації для учаснків АТО і членів їх сімей. Тут раніше було відділення водолікування, а останнім часом проводили заняття із тактичної медицини. За наявності необхідного фінансування, буде проведено капітальний ремонт та добудовано другий поверх цього приміщення. Окрім плавального басейну, центр надаватиме масажні послуги, комплекс бальнеологічних процедур та інші медико-відновлювальні функції.

 

 

 

   Відділ інформаційної роботи міської ради

   (777904, 777946, 724727, 720665)