1. Головна
  2. Оперативна інформація

У Луцьку фахівці, які працюють з сім’ями, дітьми та молоддю проходять триденний тренінг на тему “Міжвідомча взаємодія”

У Луцьку фахівці, які працюють з сім’ями, дітьми та молоддю проходять триденний тренінг на тему “Міжвідомча взаємодія”

Метою цього навчання є посилення потенціалу органів місцевого самоврядування, служб у справах дітей, недержавних громадських організацій, які працюють у сфері захисту прав дитини, а також напрацювати протокол їхньої міжвідомчої взаємодії.

 
 

“Минулого року ми підписали Меморандум з Дитячим Фондом ООН ЮНІСЕФ і вже з цього року розпочали плідну роботу. Для того, щоб впроваджувати інтегровані соціальні послуги, нам необхідні певні зміни в територіальній громаді. Якщо йдеться про кращий догляд для дітей, то на цьому тренінгу зібрали людей, які не просто дотичні до цієї сфери, а всі разом повинні забезпечувати цей кращий догляд для дітей”, - наголосила начальниця управління соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Луцької міської ради Ліна Галан.

 
 
 

Заступниця Луцького міського голови Ірина Чебелюк зазначила, що сьогоднішні події в Україні не минуть безслідно для нашого суспільства. Йдеться про різні прояви поведінки людей, внаслідок чого найбільше страждають саме діти.

“Тому пріоритетом для нашої громади є турбота про дітей, а також допомога і підтримка всіх, хто цього потребує.

 
 
 

Зараз, завдяки багатьом структурним підрозділам Луцької міської ради, ми реалізовуємо багато нововведень першими в Україні — це стосується надання послуг, роботи цих підрозділів, взаємодії та підтримки. Ми вдячні Фонду ЮНІСЕФ за те, що вони обрали нашу громаду, адже це теж для нас був своєрідний виклик — зуміти залучити таку фахову комплексну допомогу. Ми цінуємо ті знання та підтримку, яку отримуємо і, своєю чергою, максимально включаємося в роботу”.

 
 

Протягом двох днів учасники тренінгу працюватимуть над:

- визначенням базових понять (“дитина”, “дитина, яка перебуває в складних життєвих обставинах”, “дитина-сирота”, “дитина позбавлена батьківського піклування”, “дитина постраждала внаслідок бойових дій”, “дитина з інвалідністю”);

- визначенням різних категорій сімей з дітьми, які потребують підтримки та допомоги, відповідно до наявних ресурсів;

- Конвенція ООН про права дитини;

- система соціального захисту в громаді;

- інструменти виявлення та оцінювання для прийняття рішень та організації соцзахисту дітей;

- забезпечення найкращих інтересів дитини та сімейно-орієнтовані послуги;

- алгоритм дій у випадку виявлення насильства і СЖО

- протокол міжвідомчої взаємодії.

Третього тренінгового дня учасники проведуть фасилітаційну зустріч.

 

 

Довідка: тренінг проводять в рамках проєкту “Підвищення потенціалу громад для забезпечення інтегрованих соціальних послуг вразливих дітям у Львівській, Волинській і Закарпатській областях”, який реалізовує Центр соціальних послуг “Джерело” (Львів) та Дитячий Фонд ООН ЮНІСЕФ. Проєкт реалізується за фінансової підтримки Федерального міністерства економічного співробітництва і розвитку Німеччини (BMZ) через державний банк розвитку KfW в рамках національної програми ЮНІСЕФ “Кращий догляд для кожної дитини”.