У Луцьку модернізують невеликі котельні
ДКП “Луцьктепло” у співпраці з Європейським банком реконструкції та розвитку активно працюють над реалізацією проєкту “Модернізація системи централізованого теплопостачання міста Луцька”. У його рамках уже встановлено котел на альтернативному паливі в котельні на вулиці Боженка.
Минулоріч було замінено котли, пальники та інше на трьох теплових пунктах. Цьогоріч такі роботи проведено на дев'яти невеликих котельнях.
Сьогодні перший заступник міського голови Григорій Недопад, радники міського голови Ігор Поліщук та Юрій Безпятко оглянули виконані роботи.
Так, побували в котельні на вулиці Маковського, 2к, яка забезпечує теплопостачанням та гарячою водою два дошкільні навчальні заклади. За словами майстра Галини Бурик, 28 жовтня вони провели пробний пуск опалення і всі системи нормально працюють. Подачу тепла до цих двох дитячих садочків готові розпочати уже завтра, гарячу воду постачають уже нині.
Котельня на вулиці Тарасова, 17б забезпечує теплом заклад загальної середньої освіти № 2, пожежно-рятувальний загін та кілька багатоквартирних житлових будинків. Усі роботи тут уже завершені й готові до початку опалювального сезону.
Аналогічна ситуація на тепловому пункті, що на вулиці Коцюбинського, 9 а. Проведено усі налагоджувально-пускові роботи, й уже завтра готові розпочати подачу теплоносія до закладу дошкільної освіти № 5, закладу загальної середньої освіти № 3, житлових будинків, готелю “Світязь”.
На завершальній стадії монтажні роботи в котельні на вулиці Богдана Хмельницького, 58. Усі роботи тут планують завершити до 1 листопада.
В.о. директора ДКП “Луцьктепло” Іван Скорупський наголосив, що це сучасне обладнання. “Раніше тут були встановлені ще радянські котли. Їх загалом було 90 на підприємстві. Нині триває процес модернізації невеликих котелень. Нині тут встановлені сучасні італійські котли, пальники, максимально автоматизовані усі процеси. За його словами, сучасне обладнання дає можливість дистанційно управляти процесами та спостерігати за роботою усіх систем. Орієнтовна вартість модернізації такої котельні 100 тисяч євро”, - наголосив він.
У свою чергу, радник міського голови Ігор Поліщук зазначив, що завдяки співпраці з ЄБРР ДКП “Луцьктепло” має змогу модернізовувати котельні, замінювати пальники і мережі, встановлювати ІТП. “Уже проведено значний об'єм робіт. На котельнях встановлено іноземне обладнання. Воно має високий коефіцієнт корисної дії у порівнянні з старими радянськими котлами. Нове обладнання економить газ та електроенергію й значно покращує якість послуг. Це дасть значну економію коштів”, - додав він.
У найближчі дні, за словами першого заступника міського голови Григорія Недопада, у Луцьку розпочнуть опалювальний сезон. Він зауважив, що уже завтра тепло подадуть у дитячі садочки та лікувальні заклади. До кінця тижня планують подати тепло і у житлові будинки, адже синоптики прогнозують зниження температури атмосферного повітря.
Григорій Недопад додав, що нове обладнання економне. Як запевняє виробник, воно дасть економити більше 10 % газу та електроенергії. Однак, за результатами опалювального сезону планують отримати ще більшу економію.
Відділ інформаційної роботи міської ради
(777904, 777946, 724727, 720665)