1. Головна
  2. Оперативна інформація

У Луцьку обговорюють питання впровадження енергоефективних заходів у громадах

У Луцьку обговорюють питання впровадження енергоефективних заходів у громадах

Сьогодні до нашого міста завітали представники з різних куточків України, аби взяти участь у практикумі із застосування законодавства “Правові та практичні аспекти реалізації енергоефективних заходів в громадах”. Захід проводить Асоціація міст України в рамках проекту “Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні” (ПУЛЬС), який реалізується АМУ за підтримки USAID, повідомляють у Волинському РВ Асоціації міст України.

На початку засідання присутніх привітав секретар Луцької міської ради, виконувач повноважень міського голови Григорій Пустовіт. Він зауважив, що міська влада приділяє значну увагу питанню впровадження енергозберігаючих заходів. За його словами, нашому місту є що показати і чим поділитися. Григорій Пустовіт зауважив, що Луцьк активно співпрацює з НЕФКО, ЄБРР, завдяки чому уже вдалося впровадити енергоощадні заходи у закладах бюджетної сфери.

 
 

“Я впевнений, що під час сьогоднішнього заходу ви почуєте багато цікавого, кожен зможе почерпнути для себе щось нове. Бажаю нових приємних відкриттів, практик та знань. Дякую Асоціації міст України, Віце-президенту Всеукраїнської ради голів ОСББ Роману Бондаруку за організацію заходу”, - додав він.

Потому, радник міського голови Ігор Поліщук поінформував присутніх про ситуацію з підтримкою у Луцьку діяльності ОСББ та впровадження енергоефективних заходів. “Луцьк є одним із лідерів з створення об'єднань співвласників багатоквартирних будинків, одним із лідерів з впровадження енергоефективних заходів. У нас діє дві програми, які спрямовані на підтримку діяльності ОСББ. Це Програма відшкодування відсоткових ставок за залученими ОСББ кредитами і Програма сприяння діяльності ОСББ на території м.Луцька. Відповідно до неї, капітальний ремонт у будинках проводиться на умовах співфінансування: 70% фінансується із місцевого бюджету, а 30% - кошти ОСББ”, - зазначив він.

 
 

Ігор Поліщук додав, що постійно збільшується фінансування за цими програмами з міського бюджету.

“Якщо у 2016 році ми мали фінансування у розмірі 2,5 мільйонів гривень, то у 2017 році уже 12 мільйонів гривень, а у 2018 році — 13 мільйонів гривень. У бюджеті міста на 2019 рік ми плануємо передбачити 15 мільйонів гривень”, - додав він.

Також радник міського голови наголосив, що участь у Програмі відшкодування відсоткових ставок за залученими ОСББ кредитами взяло 72 ОСББ. “За 2017 рік на відшкодування відсоткових ставок за залученими кредитами по 72 договорах виділено 3,37 млн грн. Цьогорічний бюджет програми становить 9 млн грн. Ми вже відшкодували 5,49 млн грн. Станом на сьогодні 63 учасникам програми ми відшкодували 2,98 млн грн відсотків за залученими кредитами. Для 28 ОСББ, які залучили кошти на впровадження енергоефективних заходів у поточному році, вже відшкодовано 2,51 млн грн тіла кредиту. Ще з 9 ОСББ укладаються договори на відшкодування на суму 1,4 млн грн. Вважаю, що співпраця міської влади, ОСББ і громадськості дає хороший результат. Ми не на словах, а на ділі допомагаємо ОСББ і стимулюємо їх створення. Це дає гарний результат. Люди цікавляться встановленням ІТП, комплексною термомодернізацією будинків. Практика показує, що навіть у старих будинках побудованих ще за часів СРСР такі заходи дають гарний результат.

 

Потому, учасники заходу ділилися досвідом своїх міст з впровадження енергозберігаючих заходів. Зокрема, про них розповіли представники з міста Рівне, Тернопіль, Суми тощо.

 

 

Відділ інформаційної роботи міської ради

(777904, 777946, 724727, 720665)