1. Головна
  2. Оперативна інформація

У Луцьку обговорили новинки екологічного землеробства

У Луцьку обговорили новинки екологічного землеробства

Проблема низької якості ґрунтів, які використовуються в землеробстві, садівництві, городництві, а також складність виконання міського озеленення — не перший рік турбує фахівців агросфери. Нині на території Луцької міської територіальної громади працює цілий ряд фермерських господарств, що вирощують овочі, ягоди, фрукти, зернові та технічні культури, для яких питання родючості ґрунтів та підвищення їх якості має надважливе значення.

Тому днями в залі засідань департаменту житлово-комунального господарства міської ради відбулося обговорення екологічних новинок в органічному землеробстві, а саме - презентація унікального інноваційного продукту, органічного добрива біочар, яке ефективно працює в ґрунті для мінерального харчування рослин, затримання вологи, іонного обміну, утримання азоту, перетворюючи слабкі та бідні землі на родючі ґрунти.

 

В рамках круглого столу відділом екології Луцької міської ради організовано зустріч з автором-винахідником біочару В’ячеславом Родитилевим та його партнерами - Олександром Кириленком і Сергієм Качкало. Науковці презентували свій інноваційний продукт агровиробникам, підприємцям, що займаються вирощуванням різних культур, а також студентам студентам ЛНТУ.

Учасників заходу ознайомили з основними властивостями органічного продукту, продемонстрували його перевагу над іншими. Також було представлено практичне застосування продукту. Зокрема у загальноосвітній школі №20 учні використали дану інновацію для зрощування мікрозелені. А родина Добровольських з застосувала біочар у вирощуванні фундука на сімейній плантації. Тому й не дивно, що інтерес до даного продукту проявили представники мережі садових центрів, магазинів органічної їжі.

В ході круглого столу обговорили аграрії і додаткові питання: розвиток вермікультури у міській громаді та використання біогумусу. Також екологи анонсували події, що незабаром пройдуть у міських освітніх закладах, об’єднаннях співвласників багатоквартирних будинків — мова про встановлення компостерів для переробки органіки та опалого листя.

На завершення заходу було вручено подяки та подарунки (набір компонентів для сімейної теплички) практикам органічного землеробства - Оксані Добровольській та Наталії Гуркіній.

 

Відділ екології