1. Головна
  2. Оперативна інформація

У Луцьку презентують нову книгу «День вдячності» з серії «Бібліотека газети «День»та спецвипуск глянцевого журналу «ЛУЦЬК»

  • 22 жовтня о 18:00 – Художній Музей, вул. Кафедральна, 1-А.

  • 23 жовтня о 12:00 – Бібліотека СНУ ім. Л.Українки, вул. Винниченка, 30.

«День Вдячності»

Протягом багатьох років газета «День» звертає увагу своїми виданнями на стратегічні для української гуманітарної сфери питання. Зміцнення ідентичності, подолання провінціалізму, відновлення зв'язку часів... – усі ці теми, порушені в книжках газети, необхідні, щоб українці усвідомили себе як націю з тисячолітньою культурою, інтелектуалами, які не втрачали зв'язку зі світовим контекстом, і воїнами духу, що вистояли попри всі перешкоди.

Ця книга, підготовлена за редакцією Лариси Івшиної, являє собою великий цикл історичних нарисів. Вона розповідає про тих людей – переважно громадян іноземних держав, західноєвропейців, американців, підданих колишніх імперій – котрі розповідали світові про нашу землю і наш народ, рятували українців від голоду та репресій і доносили цю страшну правду до Європи. Ризикуючи своїм життям, вони зміцнювали зв’язок української та світової культури й науки, створювали й розвивали систему колективної безпеки, яка зупинила «імперію зла».

«День вдячності» містить два важливі послання. По-перше, Україна завжди була важливою складовою політичного та економічного життя Європи: контактами з нею дорожили Кромвель, Наполеон, королі Франції. По-друге, ця подяка за добро, хай навіть через століття – більше потрібна нам самим. Це свідчення того, що українці – не жертви, які вимагають від усіх допомоги, сприймаючи її як належне (образ, що нам намагаються накинути). Ми сильні й вистояли, а тепер дякуємо тим, хто був нашим союзником у найтемніші часи. І це робить нас духовно сильнішими.

Автори книги добре відомі в Україні – Юрій Терещенко, Володимир Панченко, Петро Кралюк, Сергій Грабовський, Ігор Сюндюков, Юрій Шаповал…

Продовжуючи багаторічну традицію, газета «День» також підготувала до книги вишукані аксесуари – особливу закладинку та м’який оксамитовий футляр. Натхненням для них стали молитовники з їхнім винятковим оздобленням, а зображення двох поєднаних квіток є символом взаємодопомоги, рівності та вдячності за простягнуту українцям дружню руку. Фіолетовий колір, що символізує мудрість, підкреслює ці візуально втілені метафори й надає цьогорічному арт-супроводу виняткової шляхетності.


Спецвипуск Маршруту № 1 «ЛУЦЬК»

Нещодавно Луцьк широко й урочисто відзначив знакову історичну дату – 590-річницю з’їзду європейських монархів. Про який в широкому загалі майже ничого не було відомо… Тому виникла ідея розповісти про це та інші цікавинки вашого старовинного міста в глянцевому журналі «Луцьк», який продовжив серію «МАЛІ ВЕЛИКІ МІСТА».

 «Щоби Луцьк сподобався туристам, він має сподобатися лучанам», — переконаний виконувач повноважень міського голови, секретар Луцької міської ради Григорій ПУСТОВІТ. Спецвипуск «ЛУЦЬК» розповідає і про світові шедеври Художнього музею Луцька, який є одним із найвідвідуваніших туристичних об’єктів Волині, і про врятовану історію в Музеї волинської ікони, де зберігається чудотворна Холмська ікона Богоматері — одна із чотирьох апостольських. І звісно, представлені унікальна архітектура та фестивальні принади міста для мандрівників. Але показаний і «особистий» Луцьк його творчих мешканців — зокрема авторки неологізму «Луцько», поетеси Ольги Ольхової та проректорки СНУ імені Лесі Українки, блогерки «Дня», громадської активістки Анни Данильчук.

Журнал традиційно відкривають роздуми пані головної редакторки Лариси Івшиної про шляхетність Волині й далеко не провінційну атмосферу Луцька, захоплюючий екскурс в історичну подію – в концептуальному інтерв’ю із дослідницею міської минувшини, директоркою Музею історії Луцького братства Оленою Бірюліною стосовно знаковості з’їзду європейських монархів постають перед очима зацікавленого читача разом із низкою інших актуальних, часами несподіваних історичних й мистецьких знахідок у віночку слави рідного Лучеська.

Цей особливий випуск всеукраїнської щоденної газети «День» «Маршрут № 1. «Луцьк» влучно увібрав у себе рефлексії щодо нашого міста від представників влади, істориків, дослідників, журналістів. До його створення долучились музиколог Іван Кузьмінський, історикиня Тетяна Яцечко-Блаженко, історик-дослідник Олександр Котис.

Презентація відбудеться за участі головної редакторки газети “День” Лариси Івшиної.

Акредитація: Наталія Яворська
067 242 54 01,
pr-nv@day.kiev.ua
 

Управління ткризму та промоції міста