1. Головна
  2. Оперативна інформація

У Луцьку презентували підсумки Міжнародних пленерів іконопису у Замлинні

У Луцьку презентували підсумки Міжнародних пленерів іконопису у Замлинні

Сьогодні у Музеї волинської ікони у Луцьку відбулось відкриття виставки “Замлиння”, що стала підсумком роботи Міжнародних пленерів іконопису та сакрального мистецтва, які проходили на Волині у селі Замлиння Любомльського району з 2011 по 2018 рр. У пленерах взяли участь художники двох країн, серед яких і знані іконописці, і студенти Львівської національної академії мистецтв. Кожен пленер мав свою тематику: “Святі Польщі і України” (2011), “Мандруючі святі” (2012), “Святі Волині” (2013), “Чотири сторони світу. Материнство” (2014), “Святі миротворці” (2015), “Боже милосердя” (2016), “П'ятикнижжя в іконі” (2017), “Знаки часу” (2018).

На захід завітали секретар міської ради, виконувач повноважень міського голови Григорій Пустовіт, віце-консул Генерального Консульства Республіки Польща у Луцьку Марек Запур, єпископ-ординарій Луцької дієцезії Римо-католицької церкви Віталій Скомаровський, Луцький екзарх Української Греко-Католицької Церкви Йосафат Говера, представники Православної Церкви України та голова Волинської організації Національної спілки художників України Володимир Марчук.

 
 

Представники духовенства наголосили на особливому значенні сакрального мистецтва, що існує у єдності різних християнських конфесій та важливості його підтримки в сучасному світі.

 
 
 
 

Також до вітального слова долучився Григорій Пустовіт.

“Ніхто не знає, які з цих ікон стануть класичними, а які відійдуть в історію. Якщо класичні ікони для нас сьогодні є орієнтирами, то сучасні ікони — це загадка, яку потрібно розгадати. Знайти ту точку та координату, що допоможе знайти шлях до Бога. І я вдячний, що у нас є стільки цікавих та обдарованих митців, здатних подарувати нам ці загадки”, - зазначив він.

 
 

Загалом, результатом пленерів стали більш як 600 робіт, що взяли участь у близько 60-ти виставках у містах Польщі та України. Виставка у Луцьку налічує 56 найбільш яскравих робіт за всі попередні роки і є втіленням духовного діалогу між художниками західного та східного обряду християнства. Митці репрезентували своє бачення християнської тематики як у традиційному, так і стилізованому стилі сакральної картини. Представлені композиції сповнені символами та метафорами, що поєднують у собі не лише сакральне, а й філософське тлумачення людської сутності.

 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Відділ інформаційної роботи міської ради

(777904, 777946, 724727, 720665)