У Луцьку презентували пілотну програму Фонду енергоефективності "ГрінДІМ" для ОСББ та ЖБК
Сьогодні у Луцькій міській раді відбулася презентація нової програми Фонду енергоефективності "ГрінДІМ" для об'єднань співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ) та житлово-будівельних кооперативів (ЖБК), спрямована на стимулювання використання альтернативних джерел енергії. У цій зустрічі взяли участь секретар міської ради Юрій Безпятко, директор департаменту ЖКГ Микола Осіюк, голови правлінь ОСББ.
Юрій Безпятко подякував директору Фонду ЕЕ Єгору Фаренюку за те, що він особисто завітав до Луцька, аби детально розповісти про Програму та відповісти на актуальні запитання. Він зазначив, що впровадження подібних ініціатив є необхідним, адже зменшення споживання енергії є нагальним питанням сьогодення. Це дозволить стати енергонезалежними та економити кошти співвласників будинків, що покращить умови життя у багатоквартирних будинках.
Єгор Фаренюк спільно із Тарасом Обороновим, начальником відділу підтримки клієнтів та супроводу проєктів Фонду енергоефективності провели презентацію Програми та розповіли, що пілотний етап "ГрінДІМ" фінансуватимуть за рахунок статутного капіталу фонду. На реалізацію пілотного етапу передбачено 1 млн EUR. Вона почала діяти 7 травня 2024 року і спрямована на стимулювання використання альтернативних джерел енергії.
Учасниками можуть стати об’єднання співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ) та житлово-будівельні кооперативи (ЖБК).
У межах Програми Фонд енергоефективності частково відшкодовуватиме вартість обладнання та матеріалів: теплові насоси — джерело теплової енергії — ґрунт, вода або повітря (для опалення та гарячого водопостачання) та сонячні електростанції (СЕС).
За умовами Програми Фонд надаватиме фінансування учасникам у формі гранту на безоплатній та безповоротній основі. Сума гранту — 70% вартості обладнання, аудиту та сертифікації енергетичної ефективності будинку.
На встановлення СЕС учасники Програми можуть отримати до 1 млн грн, а на встановлення теплових насосів — до 2 млн грн.
Грант на компенсацію витрат на послуги сертифікації енергоефективності будинку - до 15 тис. грн. Додатково визначено граничні суми грантів на одиницю потужності обладнання.
Кількість учасників обмежена на пілотному етапі. За умов успішної реалізації проєкт розширять.
Під час зустрічі голови ОСББ отримали вичерпну інформацію про умови участі в Програмі, можливості фінансування та порядок подання заявок. Також учасники наголосили на важливості співпраці між міською владою, Фондом та мешканцями будинків для успішної реалізації проєкту. Після консультацій та детального вивчення умов голови правлінь ОСББ мають донести інформацію до мешканців, які колективно вирішуватимуть, чи подавати заявку для участі.
Управління інформаційної роботи міської ради
(777904, 777946, 724727, 777937)