У Луцьку продовжується робота із виявлення та знешкодження джерел неприємного запаху
Про ситуацію із поширенням неприємного запаху на території міста Луцька учасників наради інформувала начальник відділу екології Оксана Лисак. Так, членами робочої групи щоденно здійснюються об’їзди мікрорайонів міста, звідки надходять звернення громадян зі скаргами, зустрічі із заявниками для збору інформації про джерела та причини смороду.
На сьогодні як на території міста, так і на прилеглих до міста територіях, виявлено ряд порушень, які призводили до виникнення неприємного каналізаційного запаху. Основні з них:
1) була порушена герметичність колодязів на каналізаційних колекторах КП “Луцькводоканал” переважно у центрі міста. На сьогодні всі виявлені порушення ліквідовані;
2) виявлено окремі порушення самовільного підключення каналізаційних стоків до мереж зливової каналізації, зокрема на вул.Тесленка-вул.Яровиця, Міліційна. Працівниками департаменту муніципальної варти складено акт та видано приписи про усунення порушень;
3) на прилеглих до міста територіях Княгининівської, Липинської та Підгайцівської ОТГ існують примітивні очисні споруди комунальних стоків, які використовуються приватними перевізниками для скиду нечистот з асенізаційних машин. Контроль за вмістом, об’ємом, кількістю рідких відходів які зливаються на відкриті відстійники ніким не здійснюється. З метою реагування направлено листи до правоохоронних та контролюючих органів та до Луцької районної адміністрації для встановлення балансоутримувачів цих очисних споруд;
4) реагуючи на скарги мешканців щодо смороду від річки Сапалаївка та інших водних об’єктів на території міста 5 та 13 червня були проведені загальноміські толоки в ході яких частково розчищено русло річок від засмічення на найбільш критичних ділянках. Річка Сапалаївка від вул.Шопена до вул. Івана Франка-Набережної, річка Жидувка в районі вул.Боженка-бул.Дружби Народів.
Неприємні запахи, які виникають у місті, носять локальний характер. Їх поширення пов’язане із метеорологічними характеристиками, перш за все напрямком вітру та його силою, при високій температурі атмосферного повітря вони зазвичай посилюються. При цьому концентрація забруднюючих речовин у повітрі не становить загрози для здоров’я мешканців міста. Робоча група і надалі буде відстежувати ситуацію та оперативно реагувати на звернення.
Перший заступник міського голови Григорій Недопад наголосив, що до спільної роботи потрібно залучити спеціалістів Держекоінспекції у Волинській області та притягувати до відповідальності винних у поширенні смороду.
Відділ інформаційної роботи міської ради
(777904, 777946, 724727, 720665)