У Луцьку продовжують роботу центри арт-терапії
Продовжують роботу Центри арт-терапії, які з початку воєнних дій на території нашої країни - створені на базі закладів культури міської територіальної громади. Мистецькі локації діють у музичних школах, бібліотеках та клубних закладах не лише Луцька, а й сільських населених пунктів громади.
Загалом у Центрах арт-терапії організовано більше 2500 заходів, до участі в яких залучено близько 30000 місцевих мешканців та родин, які знайшли у нашій громаді прихисток від війни.
В процесі роботи Центрів започатковано низку творчих проєктів, серед яких:
- «Діти слухають казки», «Луцький Янгол для солдата», «Писанка для солдата», «Театральна майстерня», «Творча лабораторія», «Ігровий простір», (Палац культури м.Луцька, Будинок культури мікрорайону Вересневе, культурно-мистецький центр «Красне»);
- «Готуємось до Перемоги», «Арт-гостина», «Веселі руханки», «Дивограй», «Арт-майстерня» (Центр культури «Княгининок» та сільські клубні заклади);
- «Бібліотерапія», «Живі читання», «Арт-простір «Веселка», «ФотоКурсик», «Мій перший мультфільм», «Фінансова школа для дітей», «Творча галявина» (бібліотечні заклади),
- «Art-hub», «Перкусійний релакс», «Бери і грай», «Співаємо про мрію», «Образотворча майстерня» (Луцька музична школа №1 імені Фридерика Шопена);
- «Кольорове майбутнє», «Духова музика об’єднує!», «Срібний дзвін бандури», «Як речі звичайні стали музичні», «Калинова сопілка» (Княгининівська школа мистецтв);
- «Гончар-паті», «Козак-паті», рекреаційно-патріотичне таборування (музей історії сільського господарства Волині-скансен, спортивний клуб козацького бойового мистецтва «Герць»);
- «Дерево життя», «Інтуїтивне малярство», «Янгол за плечима», «Казкове місто», «Янгол-охоронець» (Луцька художня школа).
За участі юних художників з Києва, Харкова, Сум, Чернігівської та Донецької областей реалізовано виставкові проєкти «Писанковий дивосвіт», «Світ без війни», «Повернення додому».
Роботу Центрів організовано департаментом культури Луцької міської ради у співпраці з благодійниками: Генеральним Консульством Республіки Польща у Луцьку, Фондом Ігоря Палиці «Тільки разом», Благодійним фондом «Сучасна Україна», ГО «Волинський обласний фонд підтримки підприємництва», волонтерськими організаціями, які надали матеріали для творчості.
Матеріали для роботи Центрів арт-терапії надходили і з пунктів допомоги Збройним силам України, підрозділам територіальної оборони, внутрішньо переміщеним особам та містам України, які потребують гуманітарної допомоги, що діють у приміщеннях облмуздрамтеатру, ПУМу та Палацу урочистих подій.
Департамент культури висловлює вдячність усім, хто долучився до організації роботи Центрів арт-терапії у закладах культури. Надані матеріали дозволили розширити спектр послуг, урізноманітнити заходи, задовільнити запити відвідувачів.
Щира подяка психологам Надії Бруяці, Світлані Сасюк та Людмилі Мельник, які на волонтерських засадах проводять тренінги для працівників закладів культури, залучених до роботи в арт-центрах, а також усім працівникам галузі, які вкладають максимум знань, зузиль та енергії в організацію арт-терапевтичних заходів.
Упродовж літа робота в Центрах арт-терапії триватиме. Збільшено кількість мистецьких локацій у відкритому просторі, розширено види діяльності, урізноманітнено форми занять. Тому надіємось на продовження співпраці з благодійниками та запрошуємо усіх охочих мешканців громади і людей, які перебувають на території громади тимчасово, відвідати заклади культури та знайти заняття для себе.
Департамент культури