1. Головна
  2. Оперативна інформація

У Луцьку розпочався семінар-тренінг «Способи та методи збереження спадщини історичних міст: досвід Тракая для Луцька. Обмін напрацюваннями»

У Луцьку розпочався семінар-тренінг «Способи та методи збереження спадщини історичних міст: досвід Тракая для Луцька. Обмін напрацюваннями»

Сьогодні у Луцькому художньому музеї, в рамках проекту «Забезпечення свободи культурної спадщини для людини та держави - досвід Литви та України», що реалізується завдяки Програмі сприяння та розвитку демократії Міністерства закордонних справ Литовської Республіки, розпочався семінар-тренінг «Способи та методи збереження спадщини історичних міст: досвід Тракая для Луцька. Обмін напрацюваннями». Під час семінару запрошена делегація із Литви у галузі культурної спадщини поділиться набутим досвідом із луцькими та волинськими спеціалістами.

У заході також взяли участь секретар міської ради, виконувач повноважень міського голови Григорій Пустовіт, представники виконавчих органів Луцької міської ради та представники муніципалітету Тракайського району.

«Після поїздки в Литву я відчув, що нас об’єднує — спільна любов до рідної землі, історії. Ми хочемо знати, що ж було у ті далекі часи: сто, двісті, триста, чотириста років тому. Як же так сталось, що в один й той же час замок у Луцьку будував Любарт, а його рідний брат будував приблизно такий же в Тракаї? І коли ви підходите до замку – можете відчути, наскільки лучани люблять та поважають цих прекрасних керівників.

В цілому ж, кожен народ розуміє, що для того, аби впевнено рухатись вперед, потрібно знати своє минуле. І надзвичайно правильно, що сьогодні ми разом досліджуємо нашу історію, шукаємо те, що нас об’єднує у минулому, аби зрозуміти, що нас об’єднує вже сьогодні», - розповів Григорій Пустовіт.

 

Представники литовської делегації також долучились до вітального слова, зазначивши, що така співпраця є лише першим кроком до ще більш значимих проектів, та залишили подарунки на пам’ять.

 
 
 
 
 
 
 

Захід продовжився лекцією викладача кафедри управління пам’ятниками Вільнюської академії художнього мистецтва, архітектора Гедре Філіпавічене: «Cтаре місто, музей, резерват чи жива частина сучасного міста? Досвід Тракая та Вільнюса».

 

У програмі семінару-тренінгу – лекції луцьких та литовських спеціалістів, а також знайомство з Луцьком та його історичною спадщиною: екскурсія старим містом, підземеллями. Захід триватиме протягом двох днів та продовжиться у середу, 7 серпня, о 10.00 у залі «Event Hall» (вул. Набережна, 42).

 

Відділ інформаційної роботи міської ради

(777904, 777946, 724727, 720665)