У Луцьку розпочався соціальний проєкт “Частинка добра”
Сьогодні у ресторації “Black Gold” відбулася щорічна зустріч у межах соціального проєкту “Частинка добра”, організованого управлінням соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Луцької міської ради. Цей захід, який проходить уже вп'яте, об'єднує дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, та успішних представників різних сфер діяльності.
Проєкт спрямований на допомогу підліткам у підготовці до самостійного життя, розвитку їхнього потенціалу та впевненості у власних силах. Цьогоріч у заході взяли участь 10 дітей віком 15-16 років, які навчаються у випускних класах закладів освіти Луцької територіальної громади.
Особливістю сьогоднішньої зустрічі стало спілкування дітей з менторами – відомими людьми Луцька та Волині, які поділилися історіями свого життєвого успіху та дали підліткам цінні поради. Серед наставників були:
Ірина Жур – директорка компанії “Фамі-Ямі”;
Володимир Романовський – адвокат;
Світлана Мікуліч – керівниця медичного центру “Благомед”;
Олена Єрмакова – директорка клініки стоматології;
Андрій Соломін – співзасновник групи компаній Cloud Castle;
Анна Кульчицька – кандидатка психологічних наук, доцентка ВНУ ім. Лесі Українки;
Леонід Баглай – підприємець, власник креативного простору “Луцька Венеція”;
Руслан Безека – начальник Луцького районного управління ДСНС;
Наталка Шепель - актриса театру "ГаРмИдЕр".
Кожен ментор підготував для підлітків особливий подарунок – символічну річ, яка стала частиною їхнього професійного чи особистого шляху.
Під час зустрічі панувала дружня та невимушена атмосфера. Особливого Різдвяного настрою учасникам додав майстер-клас з приготування святкової вечері на Святвечір. Зворушливі історії, реальні приклади з життя та мотиваційні поради допомогли підліткам знайти натхнення для реалізації своїх мрій та цілей.
Довідково. В Україні понад 70 тисяч дітей мають статус сироти. У Луцькій міській територіальній громаді 191 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, які виховуються у 137 опікунських сім’ях. У місті функціонує 9 прийомних сімей та 5 дитячих будинків сімейного типу, у яких виховується 49 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, 3 патронатні сім'ї, і з них в 1 сім’ї виховується 2 дітей.
Потрапити на виховання у родину щастить не всім. Розібратися в світі, який разюче відрізняється від замкнутого мікровсесвіту інтернату, випускникам та випускницям інтернатної системи вкрай важко.
Саме тому для допомоги вихованцям інтернатів в Україні почав діяти інститут наставництва. Наставництво – це добровільна, безкоштовна підтримка та підготовка до самостійного життя дитини, що позбавлена батьківського піклування або живе в закладі для дітей-сиріт. Наставник – це передусім підтримка. Разом із наставником дитина має опору, відчуває себе потрібною, адже саме їй приділяють увагу. Крім того, вона отримує безцінний практичний життєвий досвід.
Управління інформаційної роботи міської ради
(777904, 777946, 724727, 777937)