У Луцьку відбулася колегія освітян
«Тенденції розвитку сучасної освіти: готовність до нового 2022/2023 навчального року. Тримаємо освітній фронт» – під такою назвою 29 серпня на базі луцького ліцею № 27 відбулося засідання розширеної колегії департаменту освіти Луцької міської ради. Захід був організований у формі брейнстормінгу (спільна робота з пошуку ідей для вирішення проблеми) і включав у себе дві платформи: «Авторитетний спікер» та «Платформа інноваційних практик».
У роботі колегії взяла участь заступник Луцького міського голови Ірина Чебелюк. У вітальному слові вона побажала присутнім виваженості, мудрості у прийнятті рішень, справедливого підходу в організації освітнього процесу в особливих умовах та запевнила педагогів, що у галузі освіти вони й надалі відчуватимуть підтримку міської влади, зокрема у покращенні матеріально-технічної бази, фінансуванні інноваційних проєктів.
Аналізуючи результати роботи освітньої галузі за минулий рік, Ірина Чебелюк зауважила, що, незважаючи на виклики часу – пандемію, воєнний стан – педагогічні колективи забезпечили високі показники у навчальних та творчих досягненнях вихованців і результативність участі педагогів у фахових змаганнях, дослідницькій діяльності, в опануванні дистанційними технологіями навчання та цифровими компетентностями.
У своєму виступі директор департаменту освіти Луцької міської ради Віталій Бондар окреслив основні завдання на 2022-2023 навчальний рік у галузі дошкілля, загальної середньої та позашкільної освіти. Він зауважив, що на сьогоднішній день пріоритетним в організації освітнього процесу є створення безпечного освітнього середовища та облаштування найпростіших укриттів у закладах освіти, необхідність відновлення й ефективної організації освітнього процесу, вирішення питання психологічної, методичної й інформаційної підтримки всіх учасників освітнього процесу, ризики втрати кадрового потенціалу закладів освіти, зумовлені масштабним переміщенням педагогічних кадрів в умовах війни, налагодження ефективної комунікації між учасниками освітнього процесу.
Потому педагоги обговорили проведення в навчальних закладах громади першого національного мультипредметного тесту (НМТ), який був запроваджений Законом України від 24 березня 2022 року замість ЗНО і за результами якого проводилася цьогорічна вступна кампанія. За підсумками основної сесії НМТ 200 балів (найкращий результат з одного предмету) здобули 95 учнів. По 400 балів отримали 23 випускники (ЗЗСО №№1,2,3,4, 7,9,11,14,18,20,21,22,23,25). 12 одиннадцятикласників склали тест на 600 балів (ЗЗСО№№1,3,4,9,18,21,22,26). 20 навчальних закладів громади стали кращими серед шкіл області, а ліцей №9 посів перше місце в рейтингу.
Учасники колегії також розглянули складові створення комфортного освітнього середовища (доступність, емоційне благополуччя, відсутність проявів насилля). Окрему увагу приділили проблемам підвищення якості дошкільної освіти, стимулюванню мотивації при змішаній формі навчання. Отримали практичні поради щодо роботи НУШ у 5-му класі та поділилися досвідом реалізації проєкту “Е-школа – Крок у цифрову освіту”.
Продовженням колегії стало локаційне засідання, яке відбулося в укритті під час сигналу умовної повітряної тривоги. Підсумовуючи роботу освітянського зібрання, учасникам заходу було запропоновано висловити своє бачення порушених проблемних питань, застосувавши метод рефреймінгу (переосмислення себе з метою звільнення від шкідливих психологічних шаблонів).
Управління інформаційної роботи міської ради
(777904, 777946, 777937, 727427)