1. Головна
  2. Оперативна інформація

У Луцьку відбулися громадські слухання з обговорення проєкту бюджету міської територіальної громади на 2021-й рік

У Луцьку відбулися громадські слухання з обговорення проєкту бюджету міської територіальної громади на 2021-й рік

Громадські слухання — це офіційне засідання органу місцевого самоврядування, представлено дорадчим комітетом, де міський голова, депутати міської ради, посадові особи органів місцевого самоврядування, а також посадові особи комунальних підприємств та установ зустрічаються з лучанами, знайомляться з їхніми думками, зауваженнями, враженнями та пропозиціями з приводу важливих проблем міського життя чи заходів, що міська влада збирається здійснити.

Цього року, у зв’язку із епідемією COVID-19, консультацію із громадськістю провели у режимі онлайн-відеоконференції. Зацікавлені мешканці мали змогу долучитися до обговорення, запропонувати свої правки та задати питання.

Проєкт бюджету на наступний рік презентувала директор департаменту фінансів та бюджету Лілія Єлова. Розрахунок доходів бюджету громади на 2021 рік здійснено з урахуванням поточної економічної ситуації, що склалася внаслідок поширення гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARSCoV-2, тенденцій надходжень платежів у минулих роках, оцінки виконання бюджету у 2020 році, розрахунків, наданих Головним управлінням Державної податкової служби у Волинській області та виконавчими органами Луцької міської ради.

При цьому, прогнозований обсяг доходів оцінюється у 2.5 млрд. грн. 

 
 
 
 
 
 
 
 

“Поданий проєкт бюджету, на нашу думку, в межах наявного фінансового ресурсу дозволить забезпечити утримання та функціонування закладів бюджетної сфери, а також видатки на розвиток та утримання об’єктів житлово-комунального господарства”, - зазначила Лілія Єлова.

 

“Цього року пандемія коронавірусу зробила так, що бюджет був надзвичайно складний. Лише недоотримання коштів склало близько 200 млн грн. Хоча, в січні і лютому цього року, до початку пандемії, в середньому мали близько 10 млн грн за місяць. Жорсткий карантин в березні-квітні-травні спричинив недонадходження лише за ці три місяці більше 60 млн грн.

При плануванні бюджету на наступний рік, ми виходили з дещо песимістичних показників. Тому що краще передбачити менше доходів і мати перевиконання, ніж зараз зробити нереальний бюджет, і думати, з чого потім зняти кошти, від яких проєктів відмовитися.

 

Об’єктивні обставини, які є у нас в країні та світі, такі як скорочення працівників, скорочення робочого часу, зменшення заробітної плати, дуже негативно впливають на податок від фізичних осіб. Окрім того, є і суб’єктивні обставини на наступний рік, які не додають доходів: скасування пайової участі, збільшення реверсної дотації, збільшення видатків захищених статтей на профтехосвіту; Верховна рада прийняла ряд законів, які вводять пільги із сплати певних податків та платежів за рахунок місцевих бюджетів.

Бюджет буде непростий, та ми забезпечимо виконання всіх потужних проєктів: закупівлю тролейбусів, завершення НЕФКО-3, проєкт по Луцьктеплу, серйозний проєкт по Водоканалу, встановлення ІТП і багато інших”, - наголосив міський голова Ігор Поліщук.

 

Відділ інформаційної роботи міської ради

(777904, 777946, 724727, 720665)