У Луцьку відбулися громадські слухання з обговорення проєкту бюджету міської територіальної громади на 2022-й рік
Громадські слухання — це офіційне засідання органу місцевого самоврядування, представлено дорадчим комітетом, де міський голова, депутати міської ради, посадові особи органів місцевого самоврядування, а також посадові особи комунальних підприємств та установ зустрічаються з лучанами, знайомляться з їхніми думками, зауваженнями, враженнями та пропозиціями з приводу важливих проблем міського життя чи заходів, що міська влада збирається здійснити.
Сьогодні такі слухання відбулись у залі засідань міської ради. Зацікавлені мешканці мали змогу долучитися до обговорення проєкту бюджету міської територіальної громади на 2022-й рік.
Проєкт бюджету на наступний рік презентувала директор департаменту фінансів, бюджету та аудиту Лілія Єлова. Формування проєкту бюджету на 2022 рік проводилось з урахуванням основних макропоказників соціального та економічного розвитку держави та міської територіальної громади, наявної бази оподаткування та з дотриманням норм чинного бюджетного та податкового законодавства, Закону України «Про державний бюджет України на 2022 рік».
Обсяг доходів на 2022 рік визначено в сумі 3,0 млрд грн, в тому числі загальний фонд – 2,3 млрд грн, офіційні трансферти – 616,0 млн грн, спеціальний фонд – 66,1 млн грн, з них бюджет розвитку – 20,5 млн грн.
Ріст доходів становить 15,1%. Основним джерелом наповнення дохідної частини загального фонду залишається податок на доходи фізичних осіб (ПДФО). Питома вага цього податку в доходах загального фонду становить 69,2 %.
Одним з основних джерел дохідної частини є плата за землю, якої прогнозується отримати 150,5 млн грн. 11,8 тисячі суб’єктів господарювання є платниками Єдиного податку. Враховуючи ріст прожиткового мінімуму, мінімальної заробітної плати та чисельності платників, прогноз надходжень складає 280,2 млн грн.
142,6 млн грн очікується акцизного податку. Це як акциз з алкогольних та тютюнових виробів, так і акциз на пальне, вироблене в Україні та ввезене на митну територію України.
Податку на нерухоме майно (житлова та нежитлова нерухомість) заплановано 57,8 млн грн.
Вагомим джерелом доходів бюджету є плата за надання адміністративних послуг. Через створений в місті Центр надання адміністративних послуг, де надається 504 види послуг, станом на 01.12.2021 надано 130 598 послуг. Прогноз надходжень становить 13,5 млн грн. Прогноз надходжень до бюджету розвитку становить 20,5 млн грн.
Прогнозний обсяг видатків бюджету громади пропонується встановити в сумі 3,0 млрд грн, з них загальний фонду бюджету без субвенцій становитиме 1 млрд 827 млн грн, що на 220,9 млн грн більше, ніж у затвердженому на 2021 рік бюджеті (ріст 13,8 %). Це передбачає витрати за захищеними статтями (оплата праці, придбання медикаментів, тощо), видатки на забезпечення надання освітніх послуг закладами освіти, видатки на охорону здоров’я, підтримку соціально незахищених категорій населення, витрати у галузі культури та спорту, благоустрій доріг та прибудинкових територій територіальної громади, тощо.
“Підсумовуючи, хочу зазначити, що, на нашу думку, поданий на ваш розгляд проєкт бюджету новоствореної громади дозволить забезпечити належний рівень надання послуг галузями соціально-культурної сфери та комфортні умови її мешканцям”, - зазначила Лілія Єлова.
До обговорення законопроєкту активно долучилися депутати Луцької міської ради. Зокрема, їх цікавили передбачені витрати на розвиток інфраструктури територіальної громади, розвиток закладів освіти як в Луцьку, так і в приєднаних громадах, розвиток будинків культури у селах, забезпечення житлом соціально незахищених верств населення та інше.
“На сьогоднішній день бюджет складений таким чином, щоб усі галузі життєдіяльності міста були забезпечені. Ми пам’ятаємо про те, що суттєво підвищилася вартість комунальних послуг, яка також лягає на плечі бюджету. Тож за першої можливості буде передбачено додаткові кошти там, де в цьому є необхідність. Проєкт бюджету, що сьогодні виноситься на обговорення був складений з урахуванням усім чинників та згідно прогнозованих надходжень до бюджету”, - розповіла заступник міського голови Ірина Чебелюк.
Остаточний варіант бюджету на 2022 рік буде розглянутий на сесії Луцької міської ради, яка відбудеться 22 грудня. На разі ж триватиме опрацювання поданих зауважень та пропозицій.
Відділ інформаційної роботи міської ради
(777904, 777946, 724727, 720665)