У Луцьку відбувся польсько-український круглий стіл у межах проєкту, що фінансується Євросоюзом
Сьогодні 11 травня 2023 року в режимі онлайн відбувся польсько-український круглий стіл на тему: “Життя у середньовічному та ранньомодерному Луцьку та Любліні”. В конференц-залі Центру надання адміністративних послуг у Луцьку зібралися краєзнавці, історики, дослідники минувшини Луцька, які вивчають вказану тематику, є авторами ряду публікацій і зацікавлені донести інформацію до якомога ширшої аудиторії.
Круглий стіл розпочався з хвилини мовчання за загиблими захисниками України та слів вдячності польській стороні за співпрацю в цьому проєкті і солідарну підтримку України під час війни загалом. Про це, зокрема, говорив секретар Луцької міської ради Юрій Безпятко. Крім того, він наголосив, що сьогодні надважливо знати справжню історію наших народів. Адже свого часу вона зазнала викривлень, і зараз цим користується ворог. З польського боку учасників круглого столу привітала заступник директора департаменту європейських фондів Адміністрації міста Люблін Моніка Клос.
Начальник управління міжнародного співробітництва та проектної діяльності Луцької міської ради Анна Вінцюк поінформувала учасників, що круглий стіл є одним із заходів проєкту “Таємниці двох веж: промоція історичної спадщини Луцька та Любліна через інноваційні технології”. Проєкт фінансується з коштів Європейського Союзу, реалізується з 2021 року і має на меті збільшення кількості відвідувачів старих міст Луцька і Любліна. Сприяти цьому має створення нових транскордонних туристичних продуктів – промоційного відео, мобільного додатка та електронного буклета.
Власне для створення електронного буклета під назвою “Повсякденне життя історичного Луцька та Любліна” буде використана інформація експертів, яка прозвучала сьогодні під час круглого столу. Зокрема луцькі науковці підготували презентації про рід Чорторийських, луцьке міщанство XVII століття, просвітницьку діяльність римо-католицької громади. Натомість польські дослідники культурної спадщини закцентували свою увагу на архітектурних пам’ятках – старовинних замках, вежах і костелах Любліна.
Управління інформаційної роботи міської ради
(777904, 777946, 724727, 777937)