1. Головна
  2. Оперативна інформація

У Луцьку відбувся триденний семінар із працевлаштування для учасників АТО/ООС із Волині та Рівненщини

У Луцьку відбувся триденний семінар із працевлаштування для учасників АТО/ООС із Волині та Рівненщини

06-08 серпня 2019 року у Луцьку тривав другий семінар для ветеранів АТО/ООС в рамках Всеукраїнського проєкту “Ветерани: від діалогу до працевлаштування”, організований ВГО «Об'єднання дружин і матерів бійців учасників АТО». Три дні поспіль демобілізовані учасники бойових дій з Рівненської та Волинської областей мали можливість поспілкуватися з топовими роботодавцями українського ринку, відвідати мотивуючі лекції від успішних ветеранів, отримати навички якісного спілкування з працедавцями, підготувати себе до співбесіди та зрозуміти очікування працедавців.

 

Сьогодні у Луцькому міському центрі зайнятості відбувся підсумковий круглий стіл за участі секретаря міської ради, виконувача повноважень міського голови Григорія Пустовіта, організаторів проєкту, представників Міністерства у справах ветеранів України, Центру зайнятості, громадських організацій Луцька і Волинської області та ветеранів-учасників, під час якого учасники та організатори мали можливість обмінятися враженнями, висловити власні думки та подякувати організаторам за час, проведений з користю.

 

Як повідомив на почату один із тренерів, ветеран АТО Андрій Ільченко, участь у тренінгу взяли 62 учасники бойових дій із Волині та Рівненщини. За його словами, проєкт відбувся успішно. Вдалося досягти головної мети, а саме ефективної комунікації між роботодавцями та учасниками АТО. Більшість із них пройшли свої перші співбесіди і готові зробити перший крок назустріч новому життю і новій справі. До проєкту також долучилися понад 20 роботодавців. Андрій Ільченко подякував обласному та міському центрам зайнятості за співпрацю.

 

“Коли суспільство проявляє увагу до тих, хто заслужив особливої пошани - це завжди сприймається позитивно. Хлопці, які повернулися із зони проведення бойових дій - це ті люди, перед якими ми усі в боргу. Тому допомога у пошуку роботи, навички правильної комунікації з роботодавцями, адаптація їх до повноцінного життя у тилу - це необхідні кроки. Подібні заходи допомагають їм знайти саме той вид діяльності, який відповідає їх професійним якостям та соціально-психологічному стану, який також варто враховувати. Усі ми знаємо, що військові, які повернулися із зони проведення бойових дій, ще довгий час перебувають у стресовому стані, їм важко звикнути до мирного життя. Але такі тренінги допомагають їм заходити вихід із цих складних ситуацій”, - зазначив у вітальному слові Григорій Пустовіт. Також він подякував Волинському та Рівненському обласним центрам зайнятості та представникам ГО «Об’єднання дружин та матерів учасників АТО» та висловив сподівання, що й надалі у Луцьку відбуватимуться подібні тренінги, аби ті, хто нас захищав, відчували вдячність та підтримку.

 

“Луцьк- єдине місто в Україні, де створено Центр психологічної реабілітації учасників АТО. Вже зовсім скоро він розпочне роботу. Тому подібні курси зможемо організовувати частіше, охопивши більше учасників”, -наголосив Григорій Пустовіт.

Заступник директора Рівненського обласного центру зайнятості Андрій Грещук зазначив, що тренінг дав можливість двадцятьом бійцям із Рівного та Рівненської області відірватися від побуту, отримати корисні навички. Усі вони задоволені, мотивовані, налаштовані на позитивні зміни. Звісно, працевлаштування учасників АТО - це завжди непросто. Найперше вони потребують психологічної підтримки. Окрім цього, вакансії, які пропонують центри зайнятості, не завжди відповідають їхнім очікуванням, зокрема і через рівень заробітних плат. На мою думку, варто розглянути можливість запровадити певні дотації від держави для роботодавців, які працевлаштовують демобілізованих бійців”, - додав він.

 

Учасники круглого столу висловлювали вдячність організаторам за чудовий тренінг, який допоміг їм отримати корисні навички та визначитися із подальшими кроками щодо пошуку роботи.

 

 

 

Відділ інформаційної роботи міської ради

(777904, 777946, 724727, 720665)