У Луцьку відкрилася виставка присвячена сіамській принцесі - Катерині Десницькій
Сьогодні у Волинському краєзнавчому музеї відбулось відкриття виставки «Катерина Таїландська». ЇЇ підготовлено з ініціативи управління туризму та промоції міста Луцької міської ради в рамках проекту «Імена Луцька» спільно з Волинським краєзнавчим музеєм, за сприяння Міжнародного фестивалю «Anne De Kiev Fest» та Почесного консульства Королівства Таїланд в Україні.
Участь у відкритті виставки взяли секретар Луцької міської ради, виконувач повноважень міського голови Григорій Пустовіт, Почесний консул Королівства Таїланд в Україні Михайло Радуцький, директор фестивалю «Anna de Kyiv Fest» та засновник видавництва «Пінзель» Федір Баландін та голова Волинської обласної державної адміністрації Олександр Савченко.
Захід розпочався перформансом — читанням листів Катерини і принца та плавно перейшов у знайомство з історією життя нашої відомої землячки Катерини Десницької.
Світлини, представлені на виставці, розкривають середовище і побут, які оточували Катерину Десницьку, її місцеву та південно-східну родину, сучасників та нащадків, а також розповідають про Луцьк, Київ, Бангкок, Париж початку 20-го століття, оскільки саме ці міста пов'язані з долею цієї непересічної особистості.
Також у рамках заходу було презентовано переклад на українську мову бестселеру «Катя і принц Сіаму». Автором книги є внучка Катерини Десницької Наріса Чакрабонґсе.
Звертаючись до присутніх, Григорій Пустовіт зазначив: “Ми для себе відкриваємо світ через успішних українців. Катерина Десницька є волинянкою, яка увійшла в історію Таїланду. Вона стала принцесою у цій країні, але залишилась українкою, волинянкою, особистістю. Якби вона не була особистістю, то напевно принц не звернув би на неї увагу. Так сталось, що їхні життєві шляхи розійшлися. Проте, ми маємо гарну, романтичну історію кохання, про яку знімають кіно, пишуть книги”.
Він наголосив, що завдяки відомим українцям ми презентуємо свою країну у світі. За його словами, нині ми повинні активно розвивати нашу державу. Григорій Пустовіт зазначив, що поступово відкриваємо нові сторінки нашої історії, популяризуємо себе і це необхідно робити.
Довідково. Народилась Катерина Десницька 26 квітня (9 травня) 1886 року в родині голови Луцького окружного суду Івана Степановича Десницького. Згодом родина переїхала до Києва, де Катерина шість років навчалася у найкращій в місті Фундуклеївській жіночій гімназії (серед її випускниць — поетеса Анна Ахматова (Горенко), співачка і дружина відомого художника – Надія Забіла-Врубель, одна із засновниць жіночого руху в Україні – Софія Русова) та інші відомі жінки.
На балу синьоока золотоволоса дівчина познайомилась із гвардійським гусаром. Красивий юнак виявився сином Сіамського короля Рами П’ятого – принцом Чакрабонґсе. Він нещодавно блискуче закінчив імператорський Пажеський корпус і вступив до Академії Генштабу.
У Катрусю заморський принц закохався з першого погляду. Вона відповіла йому взаємністю. Це кохання було щирим і відчайдушним. Проте, Схід і Захід в долі закоханих не поспішали зійтися разом.
Король Сіаму Рама V, керуючись традиціями і законами Королівства, викреслив сина із переліку спадкоємців і невістку-європейку не визнав. По смерті Рами V (Чулалонґкорна), Королівський престол посів його старший син Вачпровуд. Він офіційно визнав шлюб свого брата, а дружина принца одержала титул принцеси Сіаму вищого рангу На Пхітсанулок. Принц Чакрабонґсе став Начальником Генерального штабу сіамської армії. Новий правитель був бездітним, тож Чакрабон став спадкоємцем престолу. 1911-го року подружжя відвідало Київ.
Відділ інформаційної роботи міської ради
(777904, 777946, 724727, 720665)