У Луцьку відкрили виставку "Тріумф людини. Мешканці України, які пройшли нацистські концтабори"
Унікальні матеріали про людей, які пройшли важкі випробування, але не втратили людської гідності, про небайдужість, розділений окраєць хліба, про силу волі, віри і любові, про перемогу надії. 30 людських доль за дротами таборів Третього Райху. Проект "Тріумф людини. Мешканці України, які пройшли нацистські концтабори" лучанам презентували сьогодні, у День пам’яті та примирення.
Проект організовано Українським інститутом національної пам’яті, Центром досліджень визвольного руху, Меморіальним комплексом Національного музею історії України у Другій світовій війні, Музеєм-меморіалом жертв окупаційних режимів «Тюрма на Лонцького», Галузевим державним архівом СБУ.
На відкритті виставки побували секретар міської ради, виконувач повноважень міського голови Григорій Пустовіт, представники обласної влади, регіональний представник Українського інституту національної пам’яті Леся Бондарук, члени Луцької міської громадської ветеранської організації “Спілка в’язнів- жертв нацизму”, учнівська та студентська молодь.
Звернувшись до учасників заходу, Григорій Пустовіт подякував організаторам за проект, який нагадує про найстрашніші сторінки історії України. “Ми повинні пам’ятати не лише про наші історичні успіхи, а й про страшні, криваві сторінки, такі як поневіряння українців, які пройшли пекло нацистських концтаборів. Ці люди продемонстрували надзвичайну силу, патріотизм та любов до життя. Сьогодні ми повинні зробити усе можливе, аби ці події ніколи не повторювалися. Тож потрібно обрати правильний напрям розвитку нашої країни. І рухаючись саме у європейському напрямку, ми будемо сильними, здобудемо перемогу у тій війні, яка сьогодні триває на Сході України. Окрема подяка усім тим, кому довелося у дитинстві та юності пройти ці страшні випробування, за те, що залишилися живими,”- наголосив він та побажав ветеранам міцного здоров’я та миру.
Спогадами про дитячі роки, проведені у поневіряннях та “таборах смерті”, ділилися члени міської громадської ветеранської організації “Спілка в’язнів- жертв нацизму”.
На фотоматеріалах виставки український вимір концтаборів ілюструють долі українських в’язнів. Полонені червоноармійці, примусові робітники, учасники визвольного руху, духовенство, жінки й навіть діти – таким був їх український контингент. За колючим дротом опинялися й інші мешканці України: євреї, кримські татари, роми. Виставка триватиме протягом тижня.
Відділ інформаційної роботи міської ради
(777904, 777946, 724727, 720665)