1. Головна
  2. Оперативна інформація

У Луцьку відзначили 162-у річницю перепоховання праху Тараса Григоровича Шевченка на Чернечій горі у Каневі

У Луцьку відзначили 162-у річницю перепоховання праху Тараса Григоровича Шевченка на Чернечій горі у Каневі

Сьогодні ми вшановуємо пам’ять Тараса Шевченка, який є символом національної свободи, гордості та незалежності. Це видатний український поет, художник, громадський діяч, який зробив величезний внесок у розвиток української культури та національної свідомості.

 Саме у цей день, 22 травня 1861 року, прах Тараса Григоровича Шевченка, згідно з його заповітом, було перепоховано в Україні. Адже помер український Кобзар у Санкт-Петербурзі, де його спочатку і поховали на Смоленському кладовищі. Але і друзі Тараса Григоровича, і численні шанувальники його творчості знали про палке бажання поета бути похованим згідно з його “Заповітом”, написаним ще в 1845 році, на рідній землі - “Як умру, то поховайте мене на могилі, серед степу широкого, на Вкраїні милій...”. Після того, як 58 днів прах Шевченка перебував у Петербурзі, його домовину, згідно із заповітом, за клопотанням Михайла Лазаревського було перевезено до України й перепоховано на Чернечій горі біля Канева.

У заході взяли участь секретар міської ради Юрій Безпятко, директор департаменту культури Тетяна Гнатів, представники обласної влади, духовенство, громадськість міста.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Священослужителі провели панахиду, вшанувавши пам’ять видатного українця. Представники влади та лучани поклали квіти до пам’ятника Кобзаря та завершили захід спільним виконанням Гімну України.

 
 
 
 
 
 
 

 

Управління інформаційної роботи міської ради

(777904, 777946, 724727, 777937)