У Луцьку відзначили Міжнародний день музеїв виставкою, присвяченою нашій героїчній історії
Міжнародний день музеїв у Луцьку - це, зазвичай, численні та неймовірні атракції, урочисті академії, конференції, концерти, презентації виставкових проєктів, єднання небайдужих людей із гарячим серцем, причетних до збереження матеріальних та духовних скарбів нації. Традиційно цей день асоціюється із піднесеним настроєм, квітами, подарунками, щирими посмішками та побажаннями. А в Художньому музеї - із проведенням Міжнародної культурно-мистецької акції "Ніч музеїв".
Цьогоріч корективи у святкування внесла війна. Погляди й думки всіх українців нині прикуті до зони бойових дій, де здобувається наша свобода у запеклій боротьбі. Проте наші митці вирішили не мовчати в такий час, і спробували внести свою лепту до перемоги на культурному фронті.
Відтак, у день свого професійного свята Художній музей представив новий мистецький проєкт із назвою "Україна об'єднує світ: наша сила - в нашій історії". Автори-учасники Олександр Дишко, Елеонора Сабова-Дишко, Олександр Більчук - добре відомі у мистецькому середовищі України. Неодноразово їх колектив “Куля” у співпраці з науковими співробітниками музею розгортав перед глядачами цікаві експозиції на теми вітчизняної історії. Малярство, авторська і комп'ютерна графіка, художні плакати високого мистецького рівня захоплювали любов'ю до минувшини, прагненням відкрити співвітчизникам її призабуті сторінки. Гасла Олександра Дишка, створені декілька років тому: "Карфаген має бути зруйнований", " Перемогли орду тоді - переможемо і сьогодні", " Хочеш знати, що буде - подивись, що було!" є надзвичайно актуальними і сьогодні.
Представлений проєкт об'єднав давні і нові твори, своєрідно перетворивши музей на територію, де переплітаються в єдиний нерозривний ланцюг буття дні минулі та сьогодення.
“Сьогодні у Луцьку робиться багато в сфері підтримки наших співгромадян, які постраждали від війни, підтримки військовослужбовців. Однак, відбуваються також і заходи, що приносять у наше життя щось приємне та світле.
Важливо пам’ятати нашу історію. Пам’ятати різні періоди, коли наша територія була розірваною та дотичною до різних країн-сусідів. І пам’ятати, що нас об’єднує — любов до свободи. І я впевнена на 100%, що як лучани, так і кияни, харків’яни та одесити хочуть жити в щасливій та незалежній країні.
Тож ми повинні не дати переписати нашу історію, не дати вносити корективи в наші підручники та розповідати те, що не відповідає дійсності. Ми зобов’язані зберегти і передати дітям правду, що ще збереглася. Історія та культура — це ті кити, на яких має триматися наша країна”, - привітала присутніх на відкритті виставки заступник міського голови Ірина Чебелюк.
Управління інформаційної роботи міської ради
(777904, 777946, 724727, 720665)