1. Головна
  2. Оперативна інформація

У Луцьку відзначили Міжнародний день звільнення в’язнів нацистських концтаборів

  У Луцьку відзначили Міжнародний день звільнення в’язнів нацистських концтаборів

11 квітня світова спільнота відзначає Міжнародний день звільнення в’язнів нацистських концтаборів. Сьогодні на меморіальному комплексі «Вічна Слава» відбулося покладання квітів до стели «Жертвам нацизму» за участю Волинського обласного відділення Української Спілки в’язнів-жертв нацизму, міської громадської ветеранської організації Спілки в’язнів жертв нацизму, представників влади, установ міста, загальноосвітніх навчальних закладів. У заходах взяли участь виконувач повноважень міського голови Григорій Пустовіт, радник міського голови Ігор Поліщук, заступник голови облдержадміністрації Світлана Мишковець.

 
 
 
 
 

Священнослужителі УПЦ КП відслужили панахиду за загиблими в’язнями фашистських концтаборів. Про страшні події, які довелося пережити в’язням, розповідали Голова правління Луцької міської громадської ветеранської організації “Спілка в'язнів — жертв нацизму” Валентина Лазарук та голова Волинського обласного відділення Спілки в’язнів жертв нацизму Валентина Лебедь. Потім присутні хвилиною мовчання вшанували полеглих та поклали квіти до стели «Жертвам нацизму».

 
 
 
 
 
 
 
 

Цього ж дня у Волинському краєзнавчому музеї для колишніх в’язнів фашистських концтаборів був організований вечір-реквієм під назвою “Пекло на землі: колючий дріт між життям та смертю”. Учасники заходу переглядали документальні матеріали, присвячені страшним подіям у роки Другої світової війни, ділилися своїми спогадами

 
 
 
 

До тих, хто провів дитинство та юність у нацистських концтаборах, зі словами глибокої вдячності за стійкість, мужність та непереборне бажання жити, звернувся виконувач повноважень міського голови Григорій Пустовіт. Він акцентував на тому, що історія знає не лише позитивні та добрі події. На жаль,в українській історії є й страшні сторінки, і одна з них- примусове вивезення та катування у концтаборах нацистської Німеччини. “Сучасне покоління не зможе по справжньому оцінити ваші страждання та масштаби цієї трагедії, адже жодна книга, жоден кінофільм чи документ не зможе достовірно відтворити жахливі події тих років. Однак наше завдання зробити правильні висновки та завжди пам’ятати наше минуле, оскільки історія має властивість повторюватися. А ця трагічна сторінка нашого минулого, яка забрала тисячі невинних життів, не повинна повторюватися ніколи”,- зазначив Григорій Пустовіт, побажавши міцного здоров’я, Божого благословіння та миру.

 

Подяку міського голови оголошено активістам Луцької міської громадської ветеранської організації «Спілка в'язнів-жертв нацизму» - Бурдієнко Ірині, Максименко Ользі, Сапізі Таїсії.

 
 
 

Студенти Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки та Волинського обласного ліцею з посиленою військово-фізичною підготовкою імені Героїв Небесної Сотні підготували тематичну концертну програму.

 
 
 

Цими днями у загальноосвітніх навчальних закладах відбуваються уроки пам’яті, зустрічі з колишніми в’язнями фашистських концтаборів та інші виховні заходи.

 

Відділ інформаційної роботи міської ради

(777904, 777946, 724727, 720665)