У Луцьку встановили вже більше двадцяти напівпідземих систем збору сміття
17 локацій напівпідземного та 6 наземного. Саме стільки систем збору сміття встановили у Луцьку з початку дії програми із заміни старих контейнерів для збору твердих побутових відходів. До кінця поточного року в планах комунального підприємства “Луцькспецкомунтранс” встановлення стількох же.
Директор цього підприємства Володимир Марценюк розповів, що ці системи мають три дуже великі позитивні аргументи, які підтвердили правильність рішення з їх встановлення: екологічний та естетичний аспекти, а також експлуатаційні якості.
За його словами, “навколо майданчика зі збору твердих побутових відходів завжди охайно та чисто, птахи та тварини не мають можливості розносити сміття, а безхатьки — виймати з контейнерів. Систему набагато легше, швидше та дешевше експлуатувати. У нас зменшилась кількість працівників, які її обслуговують. Поруч із напівпідземними контейнерами комунальники встановлюють урни для збору пластикових пляшок, а вже скоро там з’являться й баки для скла».
“Ці контейнери мають ряд переваг перед звичайними наземними контейнерами, при фактично однаковій ціні, - розповів Луцький міський голова Ігор Поліщук, оглядаючи майданчик у одному з дворів на вулиці Кравчука. - Але один підземний контейнер заміняє п’ять звичайних”.
“Контейнери виглядають дуже естетично та займають мало місця в дворі, тому ми будемо продовжувати реалізовувати програму з їх встановлення. Повномасштабна війна обмежує нас у фінансуванні, тому що пріоритет - Збройні сили України, але контейнери все-одно треба міняти, адже старі виходять з ладу та ржавіють”, - додав він.
Комунальники кажуть, що пріоритет у встановленні таких майданчиків надають прибудинковим територіям, де зроблено капітальний ремонт.
Управління інформаційної роботи міської ради
(777904, 777946, 724727, 777937)