1. Головна
  2. Оперативна інформація

У Луцьку запровадять мораторій на нову багатоквартирну забудову

У Луцьку запровадять мораторій на нову багатоквартирну забудову

Нову багатоквартирну забудову у Луцьку затримають до прийняття Генерального плану міста. Про це сьогодні на брифінгу для представників засобів масової інформації повідомив начальник управління містобудування та архітектури, головний архітектор міста Веніамін Туз.

“Чому ми пропонуємо таке рішення? Зараз ми бачимо, що місто фактично вичерпало можливості для свого розвитку і все, що відбувається в сфері багатоповерхового будівництва, йде за рахунок територій, які ніяк не можуть використовуватися для цього виду будівництва. Останні п’ять років ми бачимо, що будівництво заходить за ті межі, де не було заплановано згідно генеральному плану”, - сказав він.

“Запровадження мораторію - це тимчасова міра. Ми хочемо зараз закінчити роботи по Генеральному плану, де зафіксуємо ті речі, які дозволять нам планувати розвиток нашого міста на перспективу до десятків років. Ми повинні розуміти, як нам розвиватися та куди рухатися, щоб знати, як житло виглядатиме в кінцевому результаті. Сьогодні багатоповерхівки виникають там, де раніше були заводи. Там немає жодної інфраструктури, інженерної підводки, немає доріг та транспорту. Потім все це стає проблемою, яка лягає на плечі міської ради”, - зауважив головний архітектор. І додав: “Результат, якого ми хочемо добитися зараз - це ревізія стану речей. Ми хочемо побачити, що у нас відбувається на даний момент, чим ми володіємо, як воно має розвиватися. Все треба зафіксувати в Генеральному плані, затвердити його і лише після того знімати мораторій”.

 

За словами Веніаміна Туза, це питання буде розглядатися скоріше за все в четвер на позачерговій сесії міської ради. Мораторій діятиме до затвердження Генерального плану, орієнтовно до кінця весни наступного року. “За цей час ми мусимо провести досить серйозну аналітичну роботу, щоб зрозуміти, якими ми володіємо засобами. Ми повинні зрозуміти, скільки житла нам потрібно, де воно має будуватися, які у нас інженерні можливості, які у нас транспортні можливості. Ми бачимо, що норми радянського законодавства зараз не можна використовувати, тому що воно абсолютно не придатне до сьогоднішніх умов. Сьогодні все перенасичено автомобілями, двори перетворилися на паркувальні майданчики, дороги не витримують навантаження, а інженерні комунікації не конструювалися десятками років”, - наголосив начальник управління містобудування та архітектури.

 

Також він повідомив, що усі аварійні ситуації, які виникають в нашому місті, все пов’язано з тим, що щось було побудовано, зроблено чи використовується не за призначенням: “В першу чергу, я маю на увазі зливову каналізацію. Це — неприпустимо. Це треба зупиняти, аналізувати та виправляти”.

Мораторій не розповсюджується на реконструкцію будинків у приватному секторі міста, а стосується виключно багатоквартирного житла.

“Зараз не будуть видаватися будь-які дозвільні документи на будівельні роботи. Той, хто ці документи вже отримав, може продовжувати будувати. Той, хто планує це робити, мусить зважати на те, що ми будемо дуже серйозно відноситися до того, як цей об’єкт буде виглядати у всіх відношеннях: не лише з архітектурної точки зору, а й з підключенням. Земельної ділянки, як такої, зараз в місті немає, тому не може зараз з’явитися інвестор і сказати: я хочу тут будувати. Немає у нас такої можливості. У нас, щоб щось будувати, треба щось знести. У нас не відбувається нічого з будівництва соціальної сфери. Це все залишки, які нам доводиться пристосовувати для теперішніх умов, а так бути не може. Нам треба планувати школи, дитячі садочки. У нас немає таких можливостей”, - поінформував Веніамін Туз.

Окремо він зазначив, що будівництво у старій частині міста зараз неможливе, оскільки в контексті затвердження Генерального плану, є окремий розділ: історико-архітектурний опорний план. Без цього затвердження будь-які рухи в старому місті не можливі. “У нас мораторій у Старому місті вже введений. Ми зараз говоримо про те, щоб поширити мораторій на все місто”, - підкреслив головний архітектор.

“В цьому питанні терміновості немає. Це питання було у нас на часі цілий рік. Ми просто готували це рішення досить довго, оскільки нам треба зрозуміти, як сформувати завдання та як його потім виконати. Ми тепер маємо необхідну кількість людей та ресурсу, щоб цю аналітичну роботу зібрати, провести та затвердити. Ми виходимо до того, щоб Генплан формувався як документ розвитку. Наше бажання зробити так, щоб ми зараз не прийняли рішення, які потім негативно вплинуть на розвиток міста. Ми маємо справи з нерухомістю, це те, що житиме з нами десятки років. Краще півроку почекати, ніж десятки років не знати, що з цим робити”, - сказав Веніамін Туз.

За його словами, процес об’єднання територіальних громад зараз для них найбільш болючий, оскільки зрозуміти, хто та за яку ділянку роботи відповідає, дуже важко: “У цій неузгодженості відбуваються якісь неприйнятні для нас речі. Приміські території включаються до інженерних мереж міста. Це — факт. Тому треба розробити зрозумілу для усіх схему: як це фінансується, як це використовується, щоб було в рамках спільного бюджету, а не так, що є проблема, а ви вирішуйте її самі”.

Наостанок він розповів, що будівельники попереджені про вжиття таких заходів, адже діалоги з ними до результату не призводять. “Забудовники повинні мати якісь свої межі, тому що просто наганяти поверхи — це не рішення. Нам потрібен розвиток міста, а не їхнього бізнесу. В цьому питанні ми обмежуємо їхні бізнес інтереси, тому отримуємо супротив. Але ми до цього готові”, - резюмував Веніамін Туз.

 

Відділ інформаційної роботи міської ради

(777904, 777946, 724727, 720665)