У Луцьку завершила роботу літня Школа Гуманітарних Досліджень імені Омеляна Пріцака “Людина. Становлення”
Сьогодні з цієї нагоди у Музейному просторі «Окольний замок» відбулася пресконференція за участю міського голови Ігоря Поліщука, а також викладачів та учасників школи. Присутні ділилися своїми враженнями та напрацюваннями, обговорили майбутні перспективи гуманітарних досліджень та їхній вплив на розвиток міст і суспільства.
Міський голова Ігор Поліщук зазначив, що не зважаючи на складні для України часи, подібні інтелектуальні наукові заходи відбуваються у нашому місті,. “На жаль, ми живемо під час повномасштабної війни, коли є надзвичайно багато проблем. Ми часто говоримо про пріоритетні напрямки роботи — допомога військовим, комунальні питання тощо. Проте, ми повинні розвивати й такі сфери задля майбутніх поколінь. Раді вітати у Луцьку освітнє, наукове товариство та сподіваюсь, що перебування тут залишить приємні враження і ви приїдете ще”, - сказав Ігор Поліщук.
Спікерами на пресконференції були: Олександр Філоненко, професор Української Євангельської теологічної семінарії, Андрій Мельник, засновник освітньої платформи Cowo.guru, Юлія Найдич, студентка магістратури “Інституту Святого Ігнатія” (Стокгольм), Марія Тайх, аспірантка Лейпцизького університету, Роман Бондарук, депутат Луцької міської ради.
Школа Гуманітарних Досліджень, яка працювала у Луцьку з 18 до 23 серпня була ініційована “Центром гуманітарних досліджень” та організаційно підтримана Луцькою міською радою. Програма об'єднала молодих та досвідчених дослідників з різних куточків України, які спеціалізуються в історії, філософії, теології, літературознавстві та культурології. Унікальність цього заходу полягає в крос-дисциплінарному підході, який дозволив учасникам досліджувати взаємозв'язки між гуманітарними концептами та розвитком міського простору.
Викладачі школи, включали провідних фахівців з українських та міжнародних університетів, таких як Таїсія Сидорчук з Києво-Могилянської Академії, Ярина Цимбал з Національної академії наук України, Владислав Володько з Одеського національного університету імені І.І. Мечникова та інших. Протягом шести днів учасники поглиблено досліджували тему “Людина. Становлення”, аналізуючи, як концепти формують та трансформують реальність, зокрема, історію та сучасність міста Луцька.
Школа також слугувала продовженням практики проведення креативних резиденцій у Луцьку, що мають на меті промоцію міста, переосмислення його просторових аспектів та створення нових сенсів. Заняття відбувалися у знакових локаціях міста, таких як Волинська православна богословська академія, Музей сучасного українського мистецтва Корсаків, Жидичинський монастир та інші.
Школа Гуманітарних Досліджень імені Омеляна Пріцака стала важливим кроком у формуванні середовища для творення міждисциплінарних дослідницьких груп і задала новий напрямок для подальшого розвитку гуманітарних ініціатив в Україні.
Управління інформаційної роботи міської ради
(777904, 777946, 724727, 777937)