У міській раді обговорили організаційні заходи по приєднанню Прилуцької сільської ради до територіальної громади міста Луцька
У робочій зустрічі взяли участь секретар міської ради, виконувач повноважень міського голови Григорій Пустовіт, перший заступник міського голови Григорій Недопад, заступник міського голови, керуючий справами виконкому Юрій Вербич, заступник міського голови Ірина Чебелюк, голова Прилуцької сільської ради Валентин Арчибасов, голова Ківерцівської районної ради Олександр Гурський, представники Прилуцької сільської ради, керівники виконавчих органів Луцької міської ради.
Григорій Пустовіт наголосив, що першочерговим завданням є вирішення проблем, які наразі стоять перед Прилуцькою сільською радою, куди входять чотири села: Прилуцьке, Дачне, Жабка та Сапогове. “Нам необхідно знати, з чого починати процес в плані інтеграції, об’єднання зусиль. Ми повинні знати, в яких сферах необхідно допрацювати та докласти максимум зусиль, аби перехід пройшов безпроблемно.
Я дякую представникам Прилуцької сільради, депутатам, громадам за той крок, який ви зробили. Це рішення принесе користь всім тому, що ми розуміємо, що місто повинно розвиватись, тож без об’єднання з навколишніми сільськими радами ніякого розвитку не буде. Всі прилеглі території рано чи пізно увійдуть в склад Луцька, адже багато мікрорайонів міста колись були селами, а зараз — це повноцінні мікрорайони. Ми ставимось до вас як до рівних партнерів та хочемо, щоб об’єднання пройшло з урахуванням ваших пропозицій, щоб воно врахувало ті проблеми, які існують у вашій громаді, адже місто має більше можливостей підтримати. Ми хочемо, щоб об’єднання не принесло нові проблеми, а принесло їх вирішення”, - сказав Григорій Пустовіт.
Григорій Недопад зазначив, що сьогоднішня зустріч є знаковою, адже вперше всі керівники Луцької міської ради зустрічаються разом з представниками Прилуцької сільської ради щодо процедури переходу. Він акцентував, що Луцька міська рада пройшла всі етапи, вже відбулись три необхідні сесії. Далі — сесія Прилуцької сільської ради, яка відбудеться 25 жовтня, і з цього дня Луцьк та Прилуцьке стануть однією громадою.
Під час зустрічі обговорили нагальні питання, які, в першу чергу, постають перед громадою. Це — надання адміністративних послуг, питання соціального захисту населення, освіта, медицина, житлово-комунальне господарство (ремонт та будівництво доріг) та транспортне забезпечення. Особливо гостро стоїть питання Центру надання адміністративних послуг, постає необхідність комп’ютеризації, навчання існуючих спеціалістів та створення нових одиниць, аби всі види послуг можна було отримати на місці.
Юрій Вербич сказав, що буде створено робочу групу, куди увійдуть окремі керівники виконавчих органів міської ради, які працюватимуть над вирішенням нагальних питань. Він зазначив, що перехід має відбутись добре для обох сторін, щоб всі відчули покращення та стали прикладом для інших громад. Кожен з керівників виконавчих органів має взяти участь у процесі приєднання, запропонувавши конкретний план дій у своїй компетенції.
Григорій Пустовіт озвучив першочерговий план дій. Він дав завдання всім керівникам виконавчих органів провести зустрічі з представниками Прилуцької сільської ради, підготувати пропозиції та надати їх в департамент економічної політики. Провести виїзні засідання департаменту економічної політики та Центру надання адміністративних послуг в кожному селі Прилуцької сільської ради, щоб почути людей, вивчити проблематику сіл і поступово вирішувати питання.
На завершення зустрічі Григорій Пустовіт подякував усім та висловив сподівання на подальшу плідну роботу.
Відділ інформаційної роботи міської ради
(777904, 777946, 724727, 720665)