1. Головна
  2. Оперативна інформація

У міській раді створили робочу групу для виявлення причин неприємного запаху

У міській раді створили робочу групу для виявлення причин неприємного запаху

Розпорядженням секретаря міської ради вчора створено тимчасову робочу групу щодо проблем поширення неприємного запаху в місті Луцьку. До її складу увійшли як представники міської ради та органів виконавчої влади області, так і громадські активісти. Головою робочої групи є заступник міського голови Костянтин Петрочук.

Сьогодні ж відбулося перше засідання робочої групи. Розпочинаючи його, Костянтин Петрочук зауважив, що нині знову стала актуальною проблема виникнення неприємного запаху у місті. Він наголосив, що за січень-березень 2018 року на “15-80” з цієї проблематики телефонували лише 20 дзвінків. То після Великодня почастішали дзвінки і нині бувають дні, що до 20 таких дзвінків.

 
 
 

Костянтин Петрочук зауважив, що є проблема і її треба вирішувати. Він наголосив, що найчастіше запах виникає з 7 до 8 ранку та 20-23 години вечора у мікрорайонах 33 та 40-го мікрорайонів. За його словами, така періодичність може вказувати на якесь виробництво чи переробку продукції.

 

Цьогоріч нема скарг від мешканців ДПЗ та Львівської. Минулоріч вдалося вирішити питання з відходами біоетанольного заводу “Біопек” та Гнідавського цукрового заводу.

Директор департаменту муніципальної варти Юлія Сиротинська наголосила, що працівники департаменту постійно здійснюють об'їзд міста. Нещодавно було виявлено тваринні рештки у контейнерах на вулиці Лідавській, де знаходиться м'ясокомбінат. За її словами, до них не можна було підійти, такий сильний сморід стояв. Крім того, є інформація, що на підприємстві розконсервували стару піч для спалювання тваринних рештків. Так, як Ковельський венсанзавод не працює, то нема куди дівати кістки та шкури тварин. Тому ночами у цій печі спалюють тваринні відходи.

 

Ще однією причиною можливого смороду може бути несанкціоновані зливи у річку Сапалаївку. Юлія Сиротинська наголосила, що є інформація про нелегальну роботу кількох ковбасних цехів на вулиці Гонгадзе, які можуть скидати свої відходи у річку.

Також працівники муніципальної варти слідкують, аби асенізаційні машини, які відкачують вигрібні ями у приватному секторі, не зливали нечистоти посеред вулиць у міську каналізацію.

Директор КП “Луцькводоканал” Іван Корчук зауважив, що вони щоденно провітрюють приміщення каналізаційно-насосних станцій. Однак, на його думку, це не може бути причиною неприємного запаху, який стоїть у місці. Аби у цьому переконатися, то вони замовляють проведення перевірки якості повітря під час проведення провітрювання КНС.

Також причиною смороду поки що не повинні бути очисні споруди на Липлянах.

На завершення зустрічі, заступник міського голови Костянтин Петрочук зауважив, що розглядатимуть усі можливі варіанти виникнення неприємного запаху у Луцьку. Він зауважив, що необхідно спільно з екологічними службами провести лабораторне дослідження повітря у місцях виникнення неприємного запаху. Це дасть можливість визначити, які шкідливі речовини є у повітрі. Після цього можна буде визначати, у якому виробництві, чи під час яких процесів вони виникають. Це дасть можливість звузити коло пошуку можливих забруднювачів повітря.

Також планують перевірити роботу асиназаційних машин, які вивозять нечистоти.

Збиратимуть й інформацію про мешканців приватного сектору, які уклали договори з водоканалом на постачання води, але не сплачують кошти за стоки. Костянтин Петрочук каже, що тут може бути два варіанти, або люди мають вигрібні ями, або вони зливають нечистоти невідомо куди.

Заступник міського голови наголосив, що засідання тимчасової робочої групи відбуватимуться щотижня.

 

Відділ інформаційної роботи міської ради

(777904, 777946, 724727, 720665)