1. Головна
  2. Оперативна інформація

У Музеї волинської ікони відкрито виставку «Духовний світ митця», присвячену пам’яті відомого художника Володимира Жупанюка

У Музеї волинської ікони відкрито виставку «Духовний світ митця», присвячену пам’яті відомого художника Володимира Жупанюка

На виставці представлені сакрально-історичні  твори митця з колекції родини, фондів Волинського краєзнавчого музею, колекції Митрополита Луцького і Волинського Михаїла.

Запрошуємо  лучан і гостей міста доторкнутись до світу прекрасного, ознайомитись із творчістю талановитого  художника, який залишив нащадкам безцінний мистецький скарб духовності, віри і любові. 

Володимир Жупанюк (1947-2023) – відомий український художник. Самотужки опанував основи образотворчої грамоти, вивчив історію мистецтва, зробив перші самостійні кроки в царині живопису. У 1986 р. організував свою першу персональну виставку. З того часу брав участь у багатьох обласних, всеукраїнських та міжнародних мистецьких заходах. Його персональні виставки відбулися у с. Колодяжне (1985 р.), у м.Луцьку (1991, 1998, 2005–06, 2017 роках), у м. Ковель (1993 р.). У 2013 р. художник став лауреатом обласної мистецької премії ім. Йова Кондзелевича.

Понад 50 років працював у галузі образотворчого мистецтва. Майстерний графік, аквареліст, живописець-пейзажист, автор серії іконописних робіт має широке коло шанувальників. Роботи митця, пройняті любов’ю до рідного краю та щирим захопленням красою навколишнього світу, є окрасою приватних колекцій в Україні та за кордоном, зберігаються у колекції Волинського краєзнавчого музею.

За останнє десятиліття створив серію робіт сакральної тематики. «Боремельський хрест», «Волинська Богоматір – покровителька землі Волинської», «Святий Миколай – покровитель Луцька», «Христос євхаристійний Тайна вечеря» та ін. – не просто майстерно виконані живописні полотна, а твори, що наповнені духовними, історичними та культурними вимірами. В основі сюжетів лежать історичні події, легенди, перекази. Створенню кожної картини передувала тривала кропітка дослідницька праця художника по вивченню теми, яка лежатиме в основі сюжету.

У  серії полотен, присвячених найголовнішим подіям православної церкви, мовою пензля митець оповідає про те, чим жили, за що боролись, кому молилися наші предки. Кожна робота – це приклад, як любити свій край, вивчати   і шанувати історію.

https://volynmuseum.com/

 

Департамент культури