У найближчі чотири роки збільшать кількість зелених насаджень
Сьогодні під час чергової 13-ї сесії міської ради обранці громади розглянули питання “Про Програму розвитку та збереження зелених насаджень Луцької міської територіальної громади на 2021–2025 роки”.
Метою та завданням Програми є повернути місту статус найбільш «зеленого» та дружнього до довкілля міста шляхом проведення комплексу заходів зі створення, відновлення, охорони та збереження зелених насаджень, утримання їх у здоровому впорядкованому стані, створення та формування високо декоративних, стійких до несприятливих умов навколишнього природного середовища та змін клімату насаджень. Реалізація цих заходів, окрім естетичного аспекту, допоможе значно покращити екологічну ситуацію та створити комфортне середовище для жителів громади.
В проєкті Програми представлено чотири основних напрями, за якими будуть реалізовуватись заходи, а саме:
1. Збереження зелених насаджень міста.
Важливість цього напрямку полягає в тому, що проведення обліку, створення реєстрів, проведення інвентаризації зелених насаджень та виготовлення правовстановлюючих документів на земельні ділянки під зеленими насадженнями є основою вивчення рослинного світу, об’єктивного планування будь-яких заходів з догляду та утримання, збереження, моніторингу за їх станом.
2. Догляд та утримання зелених насаджень.
Цей напрямок діяльності в рамках програми сформовано з врахуванням необхідності виконання заходів з поточного догляду за зеленими насадженнями та який вже є на даний час частиною інших цільових програм, зокрема Програми з благоустрою Луцької міської територіальної громади, Програми розвитку та утримання парків та скверів, інших озеленених територій міста Луцька, Комплексної програми охорони навколишнього природного середовища Луцької міської територіальної громади на 2018-2021 роки.
3. Збільшення кількості зелених насаджень.
Спрямований на реалізацію головної мети програми — збільшити кількість зелених насаджень на території громади, покращити видове різноманіття рослинного світу, зберегти наявні біоресурси.
4. Науково-дослідницький напрямок та культурно-просвітницька діяльність.
Сфера зеленого будівництва на сучасному етапі розвитку міської територіальної громади потребує вагомого наукового підґрунтя. Для її повноцінного розвитку необхідно акумулювати вже проведені наукові дослідження та практики в галузі організації неперервної зеленої зони, підбору видового складу насаджень, архітектурно-ландшафтного проектування та надалі розвивати їх. Тому запропоновано заходи зі створення наукових осередків (ботанічного саду, ботанічних куточків) на базі освітніх закладів та проведення різноманітних навчальних та практичних заходів для спеціалістів галузі та мешканців міста.
Варто зазначити, що обсяг фінансових ресурсів, необхідних для реалізації Програми, становить 120160,0 тис.грн, в тому числі за рахунок бюджету Луцької міської територіальної громади в сумі 120105,0 тис. грн та коштів інших джерел – 55,0 тис. грн.
Депутат Тарас Шкітер зауважив, що до програми необхідно внести ще зелені насадження, які планують висадити на проспекті Волі.
Міський голова Ігор Поліщук повідомив, що у рамках реконструкції проспекту Волі буде висаджено понад 140 нових крупномірних саджанців дерев, понад 3000 кущів та зелених насаджень.
Управління інформаційної роботи міської ради
(777904, 777946, 724727, 720665)