У навчальних закладах громади здійснюються заходи з термомодернізації
Сьогодні міський голова Ігор Поліщук та директор департаменту освіти Віталій Бондар оглянули хід ремонтних робіт, що здійснюються в дошкільних навчальних закладах міста.
Ігор Поліщук зауважив, що термомодернізація закладів освіти здійснюється завдяки ЕСКО-контрактам, тобто без залучення коштів міського бюджету. “Усього 36 закладів термомодернізовуються в рамках ЕСКО-контрактів. У 22 з них — утеплюються фасади. Роботи здійснюються швидко, а теплий лютий сприяв тому, що їх можна було розпочати раніше. На деяких об’єктах роботи підходять до завершення. Після того як підсохне основний шар фасади пофарбують у сучасні красиві кольори. Енергомодернізація дає декілька позитивних ефектів — утеплення, що створює комфортніші умови для дітей, естетичний вигляд та економія коштів”, - резюмував він.
Ігор Поліщук зазначив, що усі роботи планують завершити влітку цього року. Також буде можливість термомодернізувати ще декілька закладів.
Станом на сьогодні у закладі дошкільної освіти №37 здійснюється встановлення ІТП, теплового насосу, утеплення фасаду, модернізація внутрішньої системи опалення, заміна освітлювальних приладів.
У ЗДО №11 наразі здійснюють роботи з утеплення фасаду.
У ЗДО № 20 відбувається модернізація ІТП, утеплення фасаду, встановлення теплового насосу.
У ЗДО № 23 також встановлюють ІТП, тепловий насос та здійснюють утеплення цоколю та фасаду.
Довідково.
Починаючи з 2019 року у Луцькій громаді здійснюються енергоефективні заходи в закладах освіти із застосуванням механізму енергосервісу - комплексу технічних та організаційних енергозберігаючих та інших заходів, спрямованих на скорочення замовником енергосервісу споживання та/або витрат на оплату паливно-енергетичних ресурсів та/або житлово-комунальних послуг порівняно із споживанням (витратами) за відсутності таких заходів.
Суть концепції енергосервісу полягає в тому, що енергоефективні заходи в будівлях бюджетних установ (шкіл, дитячих садочків, закладів позашкільної освіти, спортивних закладів, тощо) впроваджуються приватними інвесторами – енергосервісними компаніями (ЕСКО), а оплата здійснюється виключно за рахунок економії (скорочення витрат на споживання комунальних послуг та енергоносіїв), досягнутої в результаті здійснення енергоефективних заходів.
Станом на сьогодні в стадії реалізації знаходяться 36 ЕСКО-договорів, загальною вартістю 220 млн грн.
Заходи спрямовані на ефективне використання та зменшення споживання теплової та електричної енергії, природного газу та гарячої води.
Основні заходи – утеплення фасадів, горищ, підвалів, встановлення теплових насосів, встановлення або модернізація індивідуальних теплових пунктів, модернізація газових котлів, віддалена диспетчеризація та управління тепловими потоками в залежності від температури зовнішнього повітря, модернізація систем опалення, гарячого водопостачання та освітлення.
Управління інформаційної роботи міської ради
(777904, 777946, 777937, 727427)