1. Головна
  2. Оперативна інформація

Учні 8-М класу КЗ «Луцький навчально-виховний комплексу №9» взяли участь у тренінгу «Разом проти булінгу»

Учні 8-М класу КЗ «Луцький навчально-виховний комплексу №9» взяли участь у тренінгу «Разом проти булінгу»

11 листопада у рамках реалізації соціального проєкту «Діти – драйвери якісних змін» започаткованого управлінням соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді спільно з громадською організацією «Християнська Асоціація молодих людей та сім’ї ХРАМ - YMCA» було проведено тренінгове заняття «Разом проти булінгу» для учнів 8-М класу КЗ «Луцький навчально-виховний комплексу №9».

До проведення заняття долучились учасники проєкту, учні 8-М класу Луцького навчально-виховного комплексу №9: Бура Віктор, Садовська Ярослава та Корольчук Павло; учні 8-А класу Загальноосвітньої школи I-III ступенів №3: Слука Даяна та Діяк Перто; учень 9-В класу Гімназії №21 імені Михайла Кравчука Галан Валентин; учень 9-В класу Навчально-виховного комплексу загальноосвітня школа I-II ступенів №7 – природничий ліцей Климович Назар; учениця 8–В класу Луцької гімназії № 4 імені Модеста Левицького Олійник Вікторія.

Під час заняття Бура Віктор, Корольчук Павло та Садовська Ярослава ознайомили учасників з поняттям булінгу, соціальними ролями учасників булінгу та стилями їх поведінки. Олійник Вікторія та Слука Даяна зауважили, що мотивацією до булінгу можуть стати заздрість, помста, відчуття неприязні, прагнення відновити справедливість; боротьба за владу; потреба підпорядкування лідерові, нейтралізації суперника, самоствердження тощо. Діяк Петро підкреслив, що булінг відрізняється від звичайної суперечки між дітьми тим, що супроводжується фізичним чи психологічним насиллям: дитину висміюють, залякують, б’ють, псують речі. Галан Валентин та Климович Назар провели вправу «Візьми роль на себе», яка надала можливість відчути емоційні переживання, які виникають у жертв булінгу та виховувати почуття співчуття та толерантного відношення один до одного. На занятті учні виробили власні правила безпечної поведінки та захисту у ситуаціях булінгу.

 
 
 

Особливістю тренінгу було те, що його проводили діти учасники проєкту для своїх ровесників. Активні форми роботи дають змогу відчути себе важливим, потрібним, здатним на щось, розкрити себе у незвичайних обставинах. Все це впливає не тільки на свідоме ставлення до своєї поведінки, а й на зміцнення класного колективу.

Учасники соціального проєкту «Діти – драйвери якісних змін» презентують свою методику вирішення проблеми булінгу в школі на Міжнародному дитячому саміті «Я можу» (Children’s global summit «I Can»), який буде проходити в м. Рим, Італійської Республіки наприкінці листопада 2019 року. Участь у саміті стала можлива завдяки підтримці Луцької міської ради та фінансовій підтримці ТОВ «Кромберг енд Шуберт Україна Лу».

 

Управління соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді