«Уклін безсмертній славній жінці – величній Лесі Українці». У бібліотеці-філії №3 для дорослих організовано виставку архівних документів.
Архівним відділом Луцької міської ради спільно з Бібліотекою-філією № 3 для дорослих організовано виставку архівних документів, присвячену видатній Лесі Українці під назвою: «Уклін безсмертній славній жінці – величній Лесі Українці».
25 лютого 1871 року в Новограді-Волинському в родині дійсного статського радника, дворянина, високоосвіченого поміщика Петра Косача та Ольги Драгоманової-Косач (письменниці Олени Пчілки) народилася геніальна поетеса, драматургиня, перекладачка і громадська діячка Лариса Косач, яка творила під поетичним псевдонімом Леся Українка.
Леся росла надзвичайно обдарованою дівчинкою. Навчалася вдома за програмою матері, а також брала приватні домашні уроки. Мала неабиякий хист до музики, гри на фортепіано. Протягом життя вона оволоділа в різній мірі 11 іноземними мовами. Серед близького оточення майбутньої поетеси були відомі культурні діячі: Михайло Старицький, Микола Лисенко, Іван Франко. У будинку Косачів часто збиралися письменники, художники й музиканти, влаштовувалися мистецькі вечори й домашні концерти.
Леся Українка без перебільшення залишається однією із найвизначніших постатей в історії української літератури. Надзвичайно сильна духом, незламна, вона все життя багато працювала незважаючи на тяжку хворобу. Творча спадщина поетеси налічує 12 поем, 22 прозові твори, 22 драматичні твори, понад 270 віршів, 33 незакінчені твори, 900 листів, а ще – публіцистичні статті та переклади світової класики.
Запрошуємо лучан та гостей міста пригадати творчість письменниці та ознайомитися з матеріалами виставки: копіями архівних документів, добіркою книг та газетних публікацій в приміщенні Бібліотеки-філії № 3 для дорослих, що на вул. Ковельській, 56.
Архівний відділ