Увага! Небезпечні токсичні відходи
28 березня відділом екології Луцької міської ради проведено передачу на утилізацію відпрацьованих компактних люмінесцентних ламп та ртутних термометрів, від населення, які мешканці міста мають можливість безоплатно залишити в спеціальних контейнерах біля міського ЦНАПУ (вул. Лесі Українки, 35) та ЖКП №11 (вул. Федорова, 9). Цього разу Рівненському підприємству ТзОВ “Еко-хелп” передано на утилізацію 54 шт. відпрацьованих термометрів та 823 шт. люмінесцентних ламп на загалу суму 8575,00 грн.
Спеціальні вуличні контейнери було виготовлено за кошти міського фонду охорони навколишнього середовища з ініціативи відділу екології для того, щоб убезпечити життя і здоров’я мешканців міста від контакту з надзвичайно небезпечною речовиною, рідкою та газоподібною ртуттю, яка міститься у таких приладах. Збір ртутовмістних приладів налагоджено лише в декількох містах України і Луцьк одне з них. Наш досвід вже запозичили колеги в багатьох інших містах України. Маючи таку можливість більшість лучан з розумінням відносяться до проблеми збору небезпечних токсичних відходів і дотримуються правил їх збору та складування.
Нагадуємо, кожна люмінесцентна лампа містить у своєму балоні пари ртуті у кількості від 1 до 70 міліграм, термометр – до 2 грам рідкої ртуті. За рівнем токсичності ртуть належить до надзвичайно небезпечних речовин першого, найвищого класу небезпеки. Головна небезпека ртуті в тому, що, потрапивши до організму людини, вона накопичується в ньому, залишаючись там на все життя, уражаючи при цьому центральну нервову систему, печінку, нирки, дихальні шляхи.
В той час, як одні свідомо виконують роботу по вилученню із наших домівок небезпечних відходів та цивілізовану передачу їх на переробку без шкоди для довкілля та здоров’я людей, почастішали випадки зловживань з боку окремих власників таких відходів. Підприємства, установи, організації та фізичні особи-підприємці відповідно до чинного законодавства зобов’язані самостійно укладати угоди з ліцензованими підприємствами, передавати відпрацьовані люмінесцентні лампи на утилізацію та оплачувати ці послуги. Однак цієї ночі в контейнери для твердих побутових відходів біля департаменту ЦНАП від невідомих надійшла чергова партія відпрацьованих ламп – 48 шт.
Напередодні, в районі гаражного кооперативу “Стир-2” на вулиці Електроапаратній, реагуючи на звернення мешканців до групи швидкого реагування 15-80, працівниками відділу екології підібрано ще 102 люмінесцентні лампи, які викинули у кущі нерадиві господарі.
В результаті, за кошти міського фонду охорони навколишнього природного середовища не будуть куплені саджанці дерев для загальноміських посадок, додаткові контейнери для населення і не будуть реалізовані інші різноманітні ініціативи, бо серед нас є ті, які свідомо перекладають свої обов’язки на інших і створюють небезпеку як для себе так і для всіх лучан.
Справи про відповідні порушення будуть передані до міського відділу поліції для розшуку порушників природоохоронного законодавства та притягнення їх до відповідальності.
Відділ екології Луцької міської ради