Увага! Небезпечний шкідник – сарана перелітна!
У зв’язку із запровадженням особливого режиму захисту рослин на території Слобожанської селищної ради Чугуївського району Харківської області та з огляду на звернення Національного агентства з безпеки харчових продуктів Республіки Молдова від 28.06.2024 № 13-3298 щодо поширення в південних районах Республіки Молдова, розташованих поблизу Болградського району Одеської області, перелітної сарани (Locusta migratoria), звертаємо увагу, що відповідно до статті 5, 18 Закону України «Про захист рослин» під час проведення обстежень сільськогосподарських та інших угідь необхідно звертати максимальну увагу на розвиток і поширення особливо небезпечних шкідливих організмів, зокрема сарани перелітної (Locusta migratoria).
Перелітна сарана – це типовий поліфаг, пошкоджує усі польові, городні, овочеві, баштанні, садові та лісові культури. Шкодить травам на сінокосах і пасовищах, хащах очерету. Належить до числа потенційно небезпечних багатоїдних шкідників сільськогосподарських рослин, зокрема хлібних злаків, цукрових буряків, соняшника, бавовнику, овочевих i баштанних культур.
При виявленні скупчення саранових слід терміново здійснити заходи щодо обмеження розповсюдження даного шкідника. Для прийняття рішень щодо захисту посівів вирішальне значення мають своєчасно й ретельно проведені обстеження сільськогосподарських угідь. Обстеження краще проводити після сходу сонця й до 9 години або з 18 години і до заходу сонця, коли саранові в стані відносного спокою перебувають на рослинах.
Захисні обробки посівів проти саранових розпочинають за масової появи личинок першого віку. Обприскування виконують за чисельності італійського пруса 2-5 екз./м², нестадних саранових – 10-15 екз./м², але до появи окрилених комах.
Нагадуємо, захисні обробки проводять вранці та ввечері. При проведенні цих обробок слід використовувати пестициди згідно «Переліку пестицидів та агрохімікатів дозволених до використання в Україні», з дотриманням регламентів їх застосування. Під час проведення захисних заходів потрібно обов’язково дотримуватися правил техніки безпеки та керуватися Державними санітарними правилами ДСП 8.8.1.2.001-98 «Транспортування, зберігання та застосування пестицидів у народному господарстві», Інструкцією з профілактики та встановлення факту отруєння бджіл засобами захисту рослин, затвердженою наказом Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України від 19.02.2021 № 338, згідно з якою фізичні особи та суб’єкти господарювання, які планують застосовувати засоби захисту рослин, зобов’язані завчасно, за три доби до запланованого їх застосування, повідомити департамент економічної політики Луцької міської ради (вул. Богдана Хмельницького, 19, ekonom@lutskrada.gov.ua, тел. 777934, 777933) і старост старостинських округів та/або інші органи місцевого самоврядування, на адміністративній території яких (з урахуванням відстані 10 кілометрів від зовнішнього периметра території застосування засобів захисту рослин) планується застосування засобів захисту рослин.
З метою оперативного здійснення заходів стосовно обмеження розповсюдження, масового розвитку та поширення особливо небезпечних шкідливих організмів, в тому числі і з родини саранових, у разі їх виявлення просимо невідкладно інформувати Головне управління Держпродспоживслужби у Волинській області за адресою: вул. Поліська Січ, 10, м. Луцьк, 43020 (тел. 0332-729-381, E-mail: post@voldpss.gov.ua).
Департамент економічної політики (тел. 777 934)
Департамент економічної політики (тел. 777 934)