В укритті Луцької музичної школи №1 імені Фридерика Шопена відбувся патріотичний музичний перформанс
З нагоди Всеукраїнського дня працівників культури та майстрів народного мистецтва, Дня української писемності та мови в Луцькій музичній школі №1 імені Фридерика Шопена пройшло оригінальне мистецьке дійство. З ініціативи департаменту культури міської ради в укритті цього закладу відбувся патріотичний музичний перформанс. Його учасники – викладачі першої музичної школи – таким чином долучилися до благодійного марафону “Разом переможемо”, який з початку російського вторгнення безперервно проводять мистецькі колективи нашої громади.
“На жаль, події в Україні відбуваються важкі та небезпечні. І все ж ми навчилися жити навіть в умовах війни. Зустрічаючись із європейськими колегами, я часто читаю в їхніх очах запитання: “Як ви змогли пристосуватися до такого важкого життя? Як ви збираєтеся переживати цю зиму?” І мені хочеться на це відповісти словами: “Дійсно, ми вже навчилися виживати. Ми закутаємося і стоятимемо далі, бо будемо думати про наших дітей, про їхнє майбутнє. І ми вистоїмо. І точно відвоюємо нашу незалежність та збережемо Україну. Адже у нас така чудова країна, такі сильні люди і така прекрасна культура, що по-іншому просто не можна”, – сказала Ірина Чебелюк.
Ведуча перформансу, директор музичної школи №1, Ольга Чуріна наголосила, що в умовах російської агресії цінність і важливість культури відчувається як ніколи раніше гостро. Адже вона є маркером національної ідентичності. “Ми свідомі того, що українська культура належить до когорти європейських. Проте, на жаль, чимало українських виконавців та композиторів трактуються російською культурою як російські, а цінність нашої культури подається як меншовартісна. Тому нам потрібно працювати над рекламною кампанією української культури. Адже маємо такі неповторні інструменти і таку пісенну спадщину, якої не має ніхто. Це і є наша ідентичність у світі”, – зазначила Ольга Чуріна.
На підтвердження цих слів в укритті прозвучала низка творів української та світової класики. Учасники перформансу згадали діячів вітчизняної культури, які постраждали і навіть загинули, відмовившись співпрацювати з ворогом. У пам’ять про них, а також про всіх героїчних захисників і захисниць України викладачі музичної школи виконали пісню-реквієм “Біля тополі”. А легендарна “Мелодія” Мирослава Скорика, написана до фільму “Високий перевал” про випробування родини, розділеної комуністичним режимом, стала присвятою усім цивільним українцям, які потерпають від російської агресії та попри всі випробування вірять в Україну.
Вхід на патріотичний музичний перформанс був вільний. За бажанням відвідувачі могли зробити благодійні внески на підтримку українських військових, які зараз мужньо боронять нашу державу.
Управління інформаційної роботи міської ради
(777904, 777946, 777937, 727427)