1. Головна
  2. Оперативна інформація

Відбулась відкрита дискусія з питань догляду за деревами у нашій громаді

4 травня в залі засідань департаменту житлово-комунального господарства міської ради відбулась відкрита дискусія з обговорення питань догляду за деревами в нашому місті Луцьку та міській громаді.

Зустріч організована з ініціативи влади на підставі аналізу суспільної думки щодо проведених робіт з формувальної обрізки дерев на вулицях міста цієї весни. У соціальних мережах лучани висловлювали свої зауваження щодо якості проведених робіт та їх впливу на подальшу життєздатність зелених насаджень, здатності дерев до відтворення, можливості регулювати кліматичні навантаження та екологічну рівновагу.

До участі у дискусії були запрошені: Володимир Леоненко — арборист, підрядник з обрізки об’єктів ПЗФ з м.Київ, Борис Коцун науковець, викладач ВНУ ім.Лесі Українки, арборист-практик, Володимир Пшибельський, депутат міської ради, заступник директора ВОЕНЦ, керівник підрядної організації ТОВ "ТЕХ-ІНЖИНІРИНГ" Тетяна Ющук.

Модератором дискусії виступив секретар міської ради Юрій Безп’ятко.

Від міської влади директор департаменту ЖКГ Микола Осіюк розповів про законодавчі особливості процедур закупівлі послуг з догляду за деревами, вимоги нормативних документів щодо утримання різноманітних мереж, особливості виконання робіт у міських умовах. Керівниця відділу екології Оксана Лисак ознайомила учасників з місцевими нормативними актами у сфері догляду за зеленими насадженнями, пояснила, як приймаються рішення щодо надання дозволу на знесення чи обрізку зелених насаджень.

Володимир Леоненко поділився особистими враженнями про стан зелених насаджень міста Луцька, зауважив на окремих недоліках та помилках в утриманні, але й відмітив велику кількість старовікових збережених дерев, які є особливим нашим природним надбанням, оцінив місто як дуже зелене та привабливе, яке має багато родзинок і серед зелених насаджень в тому числі. Дав ряд рекомендацій практикам щодо технології виконання робіт, догляду, лікування та обрізки дерев у міських умовах. Дав поради та розвіяв міфи, підтверджуючи це своїм 25 річним практичним досвідом у даній сфері діяльності, щодо методів боротьби з омелою, догляду за блакитними дорослими ялинами, говорили про необхідність урізноманітнити видовий склад міських насаджень та висаджувати ягідники, як потенційне джерело корму птахам, щоб не поширювали омелу.

Громадські активісти мали змогу поставити будь-які питання, що їх бентежили. Обговорили шляхи виходу з непростих ситуацій, які трапляються під час  обрізки дерев різними комунальними службами. Молоді люди цікавились де можна здобути фах арбориста та яким чином удосконалити свої професійні навички комунальникам та підрядним організаціям, які проводять обрізку дерев у місті.

Директор КП “Парки та сквери м.Луцька” Олександр Михалусь та працівники підприємства Алла Можелюк, Олексій Литвин запросили молодь на підприємство, щоб безпосередньо ознайомитись з працею озеленювачів та працівників, які здійснюють догляд за насадженнями, а також запросили до себе на роботу.

За результатами змістовної дискусії прийняли рішення про необхідність підвищення фахового рівня виконавців послуг з догляду за зеленими насадженнями загального користування. Також домовились:

анонсувати для громади наміри щодо проведення робіт з догляду за зеленими насадженнями загального користування;

залучати до роботи комісії з визначення стану зелених насаджень та їх відновної вартості розширене коло представників громадськості;

перед початком робіт виконавці послуг повинні пройти короткотермінове навчання з методики догляду за зеленими насадженнями;

відділу екології доручено підготувати поліграфічну продукцію з основами методики догляду за міським зеленими насадженнями загального користування.

В ході дискусії згадали й про позитивний досвід Львова та ефективний менеджмент зелених насаджень, що призвів до позитивних змін та погодились про необхідність спілкування з колегами для розвитку та самовдосконалення.

Благоустрій громадського простору є важливим аспектом сталого розвитку міста. Численні ремонтні роботи на вулицях, старіння дерев, наслідки насадження непристосованих для міста видів дерев призводять до погіршення їх якості та скорочення кількості насаджень. Компетентний підхід, професійний догляд та ефективний менеджмент у догляді за зеленими насадженнями стане запорукою сталого захисту і збереження дерев.

Дискусія тривала понад 2,5 години, і як зауважили всі присутні, була толерантною та європейською.

 

Відділ екології та департамент житлово-комунального господарства міської ради