1. Головна
  2. Оперативна інформація

Відбулася зустріч голів ОСББ з представниками "Волиньгазу"

Відбулася зустріч голів ОСББ з представниками "Волиньгазу"

Лучани, як давно ви перевіряли газопровідні мережі та газові прилади у своїх оселях? Очевидно, що своєчасну перевірку здійснюють одиниці, а, як показує гіркий досвід деяких українських міст, проблеми із витоком газу можуть призвести до біди і трагічних випадків. Саме тому питання надійності газопровідних систем стало основою зборів, організованих для голів ОСББ із представниками підприємства «Волиньгаз». Адже нове законодавство у сфері ЖКГ перекладає відповідальність за обслуговування внутрішньобудинкових газових мереж на власників будинків, зокрема і на голів ОСББ у багатоквартирних будинках. Також, згідно із новим законодавством, послуга із обслуговування газопровідного обладнання стала ринковою і голови ОСББ можуть самостійно обирати підприємство чи особу, які будуть здійснювати технічне обслуговування мереж. Для цього необхідно укласти так звані акти розмежування і експлуатаційної відповідальності сторін, адже газопровідні мережі – це спільна суміжна власність.

Питання щодо актів розмежування викликало жваву дискусію між головами ОСББ і представниками «Волиньгазу», а саме щодо того, де починається власність ОСББ і закінчується зона відповідальності «Волиньгазу». У будь-якому випадку, саме підприємство «Волиньгаз» має привести до ладу обладнання, що підпадає в зону їх відповідальності. А голови ОСББ нестимуть відповідальність за внутрішньобудинкові газові мережі, або ж передадуть відповідальність за них газотранспортному підприємству.

Питання надзвичайно актуальне для нашого міста, як і для держави загалом, адже чимало старих кранів, труб і вентелів знаходяться у неналежному стані, трапляються й небезпечні випадки витоку газу. А відповідальні особи зобов’язані вжити всіх заходів для усунення загроз по транспортних мережах.

 
 

І хоча в обох сторін зустрічі виникало ряд питань і зауважень один до одного, усі погодилися із необхідністю чітко розподілити обов’язки по догляду і утриманню мереж транспортування газу. Адже і у Луцьку частими є випадки, коли колонки і газові плити не перевіряються десятки років, а продукти горіння потрапляють прямо у квартиру, коли вентиляційні канали функціонують неякісно, а газові плити і якість їх роботи дуже сумнівні.

Отож, вирішити питання обслуговування внутрішньобудинкових газових мереж якомога швидше власники домоволодінь повинні безпосередньо із надавачами відповідних послуг. А спілкування голів ОСББ із підприємствами-надавачами комунальних послуг – хороша і необхідна практика, яку ми будемо продовжувати, щоб усі нові законодавчі норми і правила експлуатації дотримувалися в повному обсязі, в першу чергу, заради безпеки мешканців.