1. Головна
  2. Оперативна інформація

Відбулася конференція з нагоди Всесвітнього дня водних ресурсів, який відзначається 22 березня

  Відбулася конференція з нагоди Всесвітнього дня водних ресурсів, який  відзначається 22 березня

       Сьогодні у Луцькому коледжі технологій бізнесу та права відбулася конференція з нагоди Всесвітнього дня водних ресурсів, який відзначається 22 березня.

       У нараді взяли участь заступник міського голови Тарас Яковлев, радник міського голови з питань екології Борис Сорока, депутат Луцької міської ради, заступник директора КП “Луцькводоканал” Юрій Вега, заступник начальника управління охорони здоров’я міської ради Микола Якимчук, представник підприємця Андрія Покровського Ірина Мельник, представники підприємств, установ, навчальних закладів, які зробили значний внесок в охорону навколишнього природного середовища, забезпечення чистоти, належного санітарно-екологічного стану.

       Борис Сорока у своєму виступі зазначив, що сьогодні збереження малих та великих річок краю, економія та раціональне використання ресурсів питної води є однією з основних екологічних проблем, як нашого міста, так і області. Доповідач зупинився на природних водних ресурсах нашого міста. Зокрема, малих річках: Сапалаївка, Жидувка, Омеляник, Чорногузка. Понад 50 га природно-заповідного комплексу Гнідавських боліт, 12 км протяжності річки Стир – це те надбання, яке має лише місто Луцьк. Сьогодні ці перлини нашого краю не завжди мають такий вигляд, як нам би хотілось. Погіршення якості води, зниження природної якості поверхневих водних ресурсів через засмічення прибережних смуг, забруднення води, розорювання водоохоронних зон – є однією з причин виникнення багатьох хвороб людей, погіршення якості життя. Борис Сорока також розповів про головні заходи, які реалізовуються у місті для збереження довкілля.

       Юрій Вега поінформував про систему водозабезпечення і водопостачання у Луцьку. За його словами, у нашому місті питна вода одна із кращих серед обласних центрів України. Лучани споживають за добу 35-50 тисяч кубічних метрів води із 54 артезіанських свердловин. Очищення води відбувається за новітніми технологіями із застосуванням природних речовин, які нешкідливі для здоров’я людини.

       Заступник міського голови Тарас Яковлев за сумлінну працю в галузі збереження та відновлення довкілля, активну участь у загальноміських природоохоронних заходах та акціях, розв’язання екологічних проблем міста, забезпечення екологічного благополуччя та з нагоди відзначення 22 березня Всесвітнього дня водних ресурсів нагородив Зеленою грамотою Луцької міської ради колективи: коледжу технологій та бізнесу Східноєвропейського національного університету ім. Лесі Українки (директор – Щеблюк Станіслав Германович); Луцького кооперативного коледжу Львівської комерційної академії (директор – Стрільчук Наталія Степанівна). Також вручив Подяку Луцького міського голови: Загайній Раїсі Федорівні, майстру Омелянівського водозабору комунального підприємства „Луцькводоканал”; Сапронову Володимиру Васильовичу, завідувачу господарством сектору фінансово-економічного забезпечення та майнових відносин Головного управління держсанепідемслужби у Волинській області; Бабенку Івану Миколайовичу, завідувачу господарством Волинської обласної станції переливання крові. Він побажав усім міцного здоров’я, щастя, успіхів і подякував за участь в екологічних акціях, які відбуваються у нашому місті.

       Перед учасниками конференції виступили переможці міського конкурсу агітбригад екологічного спрямування - команда Луцького НВК №10. Цього року тематика конкурсу була присвячена проблемам водних ресурсів України.

       Учасники конференції також прийняли звернення до молоді міста Луцька з нагоди відзначення Всесвітнього дня води. У ньому сказано: “Шановні присутні, учні та студенти м.Луцька! Ми - діти та молодь міста звертаємось до своїх друзів, однокласників, всіх громадян міста із закликом: „Бережіть, любіть, шануйте і плекайте природу рідного краю! Ставайте активними учасниками природоохоронної роботи, практичних екологічних акцій. Давайте допомагати живій природі, тому що ми – невід’ємна її частина! Нехай наші знання допоможуть нам в боротьбі за чистоту природи, за збереження її первозданності. Докладемо всіх зусиль для того, щоб наші вулиці, наше місто, вся наша ненька Україна залишалась найкрасивішим природнім куточком нашої планети.

       Розпочнімо з малого: розчистити джерело, посадити дерево, виростити квітку чи прибрати засмічену галявину в лісі чи в лузі – не важко. Але, створене тобою добро повернеться сторицею. Нас багато, гуртом ми можемо зробити чимало хороших справ. Наша сила у нашій єдності, а також у єдності людини і природи.”

 

       Відділ інформаційної роботи міської ради

       (777904, 777946, 724727. 720665)