Відбулася нарада з перевізниками міста щодо можливого підвищення цін на проїзд у маршрутних таксі
До обговорення були запрошені перевізники міста, представники управлінь економіки, транспорту та зв'язку.
Заступник міського голови Тарас Яковлев нагадав присутнім, що тариф на проїзд востаннє підвищувався у травні 2014 року. Зараз вартість проїзду у маршрутках становить — 2,50, на чотирьох маршрутах — 3,00 грн. Вартість пального тоді становила 13,90 грн за літр, тепер — 17,87 грн.
До конструктивної розмови у залі закликав міський голова Микола Романюк. “Ми усі повинні розуміти ситуацію, що зараз відбувається в державі. Повинні розуміти, що люди, які користуються послугами перевізників, не розкошують. Мінімальна зарплата не піднімалася. А ми стоїмо, у першу чергу, на стороні жителів міста. Ми також розуміємо, що з кожним роком транспорт старіє, тож у нього треба інвестувати”, - акцентував міський голова і звернувся до учасників наради - знайти спільне виважене рішення.
Ігор Семеніхін — голова Асоціації перевізників міста Луцька вважає ситуацію з перевезеннями у Луцьку — однією з найкращих в Україні. Проте, він аргументував питання підвищення вартості проїзду тим, що ціна запчастин зросла утричі. Якщо долар буде на рівні 26 грн, то й вартість пального за літр становитиме 21 — 21, 5 грн. Рухомий склад не оновлюється, амортизація становить 80 відсотків. “Усім важко, але зупинити транспорт також не можна. При тому, що Луцьк — одне з трьох міст України, де найнижча вартість проїзду у маршрутках. Така ж ціна у Рівному та Тернополі, у решті міст — вартість вища”, - сказав Ігор Семеніхін. Таку ж позицію висловили й інші перевізники, що були присутні на зустрічі.
Йшла мова й про облік пасажирів. Для цього, каже заступник міського голови Тарас Яковлев, водії зобов'язані видавати квитки. Перевізник Юрій Девіцький додав, що відповідно до правил пасажирських перевезень, водій повинен видати квиток, а пасажир, у свою чергу, - взяти його. Адже квиток — це страховий поліс пасажира.
Тарас Яковлев також говорив про оптимізацію мережі перевезень. При оголошенні нових конкурсів, буде зменшуватися кількість автобусів на маршрутах.
Тож перевізники врешті були єдиними в тому, що вартість проїзду необхідно піднімати. Голова Асоціації перевізників міста Луцька Ігор Семеніхін висловив точку зору усіх перевізників: так, частина лучан перестане користуватися послугами маршрутних таксі, частина - пересяде на тролейбус, або ж ходитиме пішки, але вартість проїзду все ж повинна бути вищою.
На завершення зустрічі Микола Романюк доручив своєму заступнику Тарасу Яковлеву провести громадські слухання та підготувати проект рішення на засідання виконавчого комітету.
Також міський голова Микола Романюк висловив вдячність перевізникам за впровадження GPS-моніторингу, що створює зручності пасажирам. Тепер кожен лучанин може визначити, де рухається його маршрутка.
“Сьогодні моє завдання, як міського голови, створити такі умови, щоб ми не будували барикад. Усі ми живемо у місті, тож повинні робити так, щоб було комфортно лучанам. Міська влада стоїть на захисті усіх лучан, у тому числі й перевізників. Та все ж перспективи розвитку міста — за електротранспортом. У нас було 23 тролейбуси, зараз - 42. Будемо працювати над збільшенням парку електротранспорту й надалі. Адже це — екологічний та економічно вигідний вид транспорту ”, - підсумував міський голова.
Відділ інформаційної роботи міської ради
(777904, 777946, 724727, 720665)