1. Головна
  2. Оперативна інформація

Відбулося чергове засідання тимчасової міжвідомчої комісії з питань подолання негативної екологічної ситуації у місті Луцьку

	Відбулося чергове засідання тимчасової міжвідомчої комісії з питань подолання негативної екологічної ситуації у місті Луцьку

Участь взяли голова Волинської обласної ради Ірина Вахович, секретар Луцької міської ради, виконувач поноважень міського голови Григорій Пустовіт, перший заступник міського голови Григорій Недопад, заступник міського голови Костянтин Петрочук, члени робочої групи, представники ТзОВ “БіоПек”, ініціативна група лучан “За чисте повітря!”, які спільно із владою шукають шляхи подолання цієї проблеми.

 
 

Як зазначив на початку виконувач обов’язків начальника відділу екології Олег Гелета, починаючи із четверга, 1 серпня, до понеділка, 5 серпня, на адресу міської ради надійшло 150 звернень зі скаргами на неприємний запах. Традиційно зверталися жителі мікрорайонів ЛПЗ, Вересневе, вулиці Львівської, частково із проспекту Волі та Привокзального мікрорайону. “Сьогодні ми побували на полях фільтрації Гнідавського цукрового заводу та побачили, що третій муловий майданчик ще не до кінця засипаний. На цій ділянці продовжує триматися сморід, який за напрямком вітру розповсюджується на мікрорайони та вулиці Луцька, з яких і надходили звернення. При цьому мешканці центральних вулиць та Привокзального мікрорайону у своїх зверненнях зазначають, що на їхніх вулицях запах дещо іншого характеру, переважно “каналізаційний”, - розповів Олег Гелета.

 

За словами представника департаменту муніципальної варти, інспектори департаменту відсьогодні будуть продовжувати посилену роботу у напрямку виявлення несанкціонованих зливів нечистот по місту та на полях фільтрації. Минулих вихідних особовий склад департаменту був зосереджений на роботі у центральному парку культури та відпочинку імені Лесі Українки у зв’язку із проведенням фестивалю “Бандерштат”.

 

Начальник управління охорони здоров’я Микола Якимчук додав, що з часу останнього засідання нових звернень до медичних закладів зі скаргами на погіршення стану здоров’я не надходило.

Директор КП “Луцькводоканал” Віктор Гуменюк додав, що підприємство працює в штатному режимі та без будь-яких порушень. Жодних сторонніх запахів поблизу каналізаційно-насосних станцій не було.

Також Григорій Недопад анонсував, що у четвер, 8 серпня, відбудеться виїзд представників влади, громадських активістів та представників засобів масової інформації на КП “Луцькводоканал”, з метою ознайомлення із роботою каналізаційно-насосних станцій і на очисні споруди у селі Липляни. Збір о 14.00 годині біля будівлі міської ради на вулиці Богдана Хмельницького, 19.

Представники ініціативної групи “За чисте повітря” висловили пропозицію встановити газоаналізатори у визначених місцях по місту, аби відслідковувати рівень аміаку в повітрі, адже останнім часом лучани скаржаться на те, що у повітрі відчувається аміачний запах.

 

Відповідаючи на зауваження представника ТзОВ “БіоПек”, секретар міської ради, виконувач повноважень міського голови Григорій Пустовіт зазначив: “Станом на сьогодні ви єдина структура, внаслідок діяльності якої Луцьком шириться неприємний запах. Ця проблема уже досягла критичного рівня. Ви стверджуєте, що відходи виробництва ТзОВ “БіоПек” відвозять на агропромислові підприємства, де вони в подальшому використовуються як добриво. Однак, ми не отримали жодної відповіді від цих підприємств щодо умов зберігання відходів. Аналогічна проблема, пов'язана із діяльністю заводів із виробництва біоетанолу, охопила й інші міста і містечка в різних областях України - Узин, Кожанка, Гайсин, Конотоп. Зі свого боку міська влада продовжує вживати усіх необхідних заходів, спрямованих на подолання екологічної проблеми. У цьому зацікавлені й представники Гнідавського цукрового заводу та “БіоПек”. Якщо ж ми побачимо, що ці дії не дадуть позитивного результату, тоді спільно з громадою будемо ініціювати питання закриття виробництва біоетанолу”, - акцентував він.

Підтримку з боку Волинської обласної ради щодо вирішення проблеми неприємного запаху у Луцьку та прилеглих селах й запобігання екологічній катастрофі висловила голова найвищого представницького органу краю Ірина Вахович. Вона зауважила, що залучатиме до цього процесу й Волинську облдержадміністрацію та Луцьку райдержадміністрацію.

Наступне засідання міжвідомчої комісії відбудеться у четвер, 8 серпня.

 

Відділ інформаційної роботи міської ради

(777904, 777946, 724727, 720665)