Відбулося чергове засідання тимчасової міжвідомчої комісії з питань подолання негативної екологічної ситуації у місті Луцьку
За період з 15 до 28 серпня на адресу групи оперативного реагування “15-80” надійшло 38 звернень громадян щодо неприємного запаху, в середньому, по два звернення у день. Були дні, коли дзвінків взагалі не надходило. “Як бачимо, географія поширення запаху зміщується на мікрорайон Вересневе, адже почав працювати Гнідавський цукровий завод, фільтраційні поля якого ТзОВ “БіоПек” не мав права експлуатувати ще з грудня 2017 року, про що свідчить відповідна документація. Окрім цього, барда із ТзОВ “БіоПек”, яка зараз вивозиться на сільгосппідприємства і зберігається там у неналежних умовах, також буде спричиняти сморід, зокрема на вулицях, прилеглих до навколишніх сіл та цукрового заводу”, - наголосила начальник відділу екології Оксана Тарабанюк під час засідання тимчасової міжвідомчої комісії з питань подолання негативної екологічної ситуації у місті Луцьку.
Участь у засіданні також взяли перший заступник міського голови Григорій Недопад, заступник міського голови Костянтин Петрочук, члени робочої групи, ініціативна група лучан “За чисте повітря!”, які спільно із владою шукають шляхи подолання цієї проблеми.
За словами заступника директора департаменту муніципальної варти Романа Кулика, інспектори департаменту продовжують посилену роботу у напрямку виявлення несанкціонованих зливів нечистот по місту та на полях фільтрації. Жодних подібних випадків зафіксовано не було.
Перший заступник міського голови Григорій Недопад зазначив, що основне джерело смороду у Луцьку вдалося виявити та усунути, та допоки будуть надходити навіть поодинокі звернення на сморід від лучан, робота у цьому напрямку буде продовжуватися. Лише у разі повного усунення смороду та дотримання усіх зобов’язань, міська рада розгляне можливість приєднання господарської частини Гнідавського цукрового заводу до каналізаційної мережі міста Луцька. “З настанням осені у навколишніх селах розпочнеться спалювання сухої рослинності. У такому випадку наслідки будуть відчутні й мешканцям Луцька, адже запахи диму дійдуть і до нас. У межах своєї компетенції ми будемо реагувати на цю проблему, але будь-які засоби впливу зможемо застосувати лише на території міста”, - додав Григорій Недопад.
За словами активістів ініціативної групи “За чисте повітря!”, основне джерело неприємного запаху дійсно вдалося подолати спільними зусиллями влади та громади. Мулові майданчики засипані, на поля фільтрації Гнідавського цукрового заводу обмежено заїзд. Вони констатували, що загалом ситуація стабільна, останні декілька тижнів нестерпний сморід на вулицях мікрорайону ЛПЗ відсутній. За цей період чимало лучан висловили вдячність усім, хто долучився до вирішення цієї проблеми. Разом з тим, є поодинокі нарікання від мешканців інших районів міста на запах каналізаційного типу.
Відділ інформаційної роботи міської ради
(777904, 777946, 724727, 720665)