Відбулося обговорення проекту рішення “Про вартість проїзду в міському електричному транспорті”
Сьогодні відбувся круглий стіл з обговорення проекту рішення виконавчого комітету міської ради «Про вартість проїзду в міському електричному транспорті (тролейбусі)». Розробником цього рішення є КП “Луцьке підприємство електротранспорту”. Проектом передбачено встановити з 15 травня 2018 року тариф на разовий проїзд одного пасажира в міському електротранспорті (тролейбусі) в розмірі 3,00 грн.Вартість разового квитка на проїзд в міському електричному транспорті для учнів загальноосвітніх шкіл, професійно-технічних навчальних закладів, студентів вищих навчальних закладів I-IV рівнів акредитації – 1,00 грн. При цьому вартість місячного проїзного квитка в міському електротранспорті (тролейбусі): для підприємств, установ, організацій – 180,00 грн.; для населення –160,00 грн.; для учнів загальноосвітніх шкіл, професійно-технічних навчальних закладів, студентів вищих навчальних закладів І-IY рівнів акредитації – 50,00 грн.
В обговоренні взяли участь перший заступник міського голови Григорій Недопад, депутати, керівники структурних підрозділів міської ради, представники громадськості.
Начальник фінансово-економічного відділу КП “Луцьке підприємство електротранспорту” Ірина Ковальчук розповіла про основні передумови підвищення тарифу на проїзд у тролейбусах. За її словами, найвагоміший чинник, який впливає на ціноутворення, - вартість електричної енергії. Також відбувся ріст цін на запчастини, ремонті матеріали, амортизацію. Окрім цього, зросли й невиробничі витрати, зокрема фонд оплати праці водіїв та кондукторів. “ Діючий тариф на підприємстві затверджений ще у лютому 2016 року. Відтоді значно зросли ціни на ремонт, технічне обслуговування та за електроенергію. Оплата за енергоносії збільшилася втричі. Через нестачу водіїв та кондукторів на підприємстві збільшено фонд оплати праці, і це теж впливає на утворення тарифу. У новому тарифі ми закладаємо рентабельність пасажирських перевезень на рівні 10%”, -зазначила Ірина Ковальчук.
Також, за словами Ірини Ковальчук, станом на 01 січня 2018 року інвентарний парк тролейбусів в місті Луцьку складає 65 одиниць. Середній вік тролейбусів - 23,79 роки (при нормі 10 років). Із 65 одиниць рухомого складу 63 одиниці експлуатується понад 10 років, що становить 96,9% від інвентарної кількості, з них 44 тролейбуси експлуатуються більше 20 років, що становить 67,7% від інвентарної кількості. Протягом багатьох років підприємство змушене було прикладати значних зусиль на покращення технічного стану власними силами, але відсутність обігових коштів примушує постійно скорочувати витрати на ремонт рухомого складу та оновлення матеріально-технічної бази.
Перший заступник міського голови Григоірй Недопад наголосив на необхідності збільшення рухомого складу ЛПЕ, адже для забезпечення якісних пеервезень пасажирів у місті повинно курсувати блиько 100 тролейбусів,замість анявних 42 одиниць. Тому найближчим часом для луцька буде придбано 30 нових тролейбусів в рамках угоди з Європейським банком реконструкції та розвитку.
На необхідності збільшення вартості проїзду у тролейбусах наголосив радник міського голови Анатолій Миронюк. За його словами, це вимушений крок, зумовлений насамперед економічними причинами. Підвищення тарифів на проїзд дозволить частково вирішити ряд проблем, зокрема модернізувати контактну мережу у місцях із найбільшим пасажирським навантаженням.
Під час обговорень присутні озвучували свої зауваження стосовно проекту рішення. Зокрема, пропонували запровадити електронний пасажирооблік, нарікали на відсутність озвучення зупинок на деяких тролейбусних маршрутах, неналежну поведінку водіїв кондукторів, недостатню кількість тролейбусів, недотримання графіків руху.
Остаточне рішення ухвалюватимуть на засіданні виконавчого комітету 15 травня 2018 року.
Відділ інформаційної роботи міської ради
(777904, 777946, 724727, 720665)