Відбулося заключне засідання робочої групи з розробки Статуту Луцької міської територіальної громади
Заступник міського голови, голова робочої групи Ірина Чебелюк повідомила, що на завершальному етапі процес підготовки Статуту Луцької міської територіальної громади, який відбувався з дотриманням демократичних вимог та за участі експертів Офісу Ради Європи в Україні, громадськості, усіх виконавчих органів Луцької міської ради та старостатів.
Начальник організаційного відділу Олена Барська повідомила, що робота над проєктом Статуту Луцької міської територіальної громади, яка розпочалась у червні з ініціативи Луцького міського голови Ігоря Поліщука, проходила у кілька етапів: збір пропозицій від виконавчих органів міської ради, комунальних установ, старост; аналіз і обговорення пропозицій, підготовка попередньої редакції проєкту, юридична експертиза та проведення громадського обговорення.
Олена Барська поінформувала, що з 10 по 25 листопада 2023 року у Луцькій міській територіальній громаді проведено громадське обговорення проєкту Статуту, про що було оголошено на сайті Луцької міської ради, а на Платформі електронної демократії у розділі «Консультації з громадськістю» проєкт Статуту розміщено у публічному доступі. Окрім цього, документ надіслано усім старостам для обговорення в округах, усім комунальним установам та керівникам місцевих представництв органів державної виконавчої влади. Інформація про громадське обговорення розміщена на офіційній фейсбук-сторінці Луцької міської ради. За даними моніторингу з проєктом Статуту на Платформі електронної демократії у розділі «Консультації з громадськістю» ознайомились 785 користувачів, пропозиції надійшли від 3 мешканців громади. Окрім цього, пропозиції до проєкту Статуту надійшли від громадських організацій, старост та керівників виконавчих органів.
Начальник юридичного департаменту Наталія Юрченко доповіла про юридичну експертизу отриманих пропозицій. У результаті обговорення отриманих пропозицій членами робочої групи було прийнято рішення про врахування в тексті Статуту рекомендацій щодо можливості реалізації права внутрішньо переміщених осіб на участь у місцевому самоврядуванні громади, а також щодо звітування депутатів Луцької міської ради та її робочих органів і старост.
Експерт Офісу Ради Європи в Україні Юлія Гвоздович подякувала усім присутнім за ефективну співпрацю, результатом якої маємо прогресивний та актуальний документ.
З урахуванням опрацьованих результатів громадського обговорення прийнято рішення остаточний текст документа внести на затвердження міської ради.
Організаційний відділ міської ради