Відбувся фестиваль «Професії, що зникають»
У рамках проєкту «Розвиток польсько-українського співробітництва на основі культурної спадщини» Програми Транскордонного співробітництва у Палаці культури міста Луцька відбувся фестиваль «Професії, що зникають».
Учасники фестивалю: зразковий аматорський ансамбль танцю «Волиняночка» (керівник Олена Козачук), народний аматорський ансамбль танцю «Волинянка» (керівник Олег Козачук), народний аматорський оркестр народних інструментів «Волинянка» (керівник Віталій Охманюк), народний аматорський ансамбль народної музики «Волиняночка» (керівник Андрій Рихлюк), народний аматорський фольклорний гурт «Чачка» (керівник Галина Орищук).
Майстри народних промислів Волині представили гончарство, лозоплетіння, вишивання, витинанки, соломкарство та пасічництво.
Під час відкриття фестивалю директор департаменту культури міської ради Тетяна Гнатів свою промову розпочала з привітання польських колег і партнерів з Днем незалежності їхньої держави, оскільки захід відбувався саме в цей день, та подякувала усім причетним до реалізації проєкту. Вона акцентувала на важливості та актуальності фестивальної тематики, бо збереження національної ідентичності та культурної спадщини є особливим надзавданням в умовах війни. Побажала учасникам фестивалю та присутнім у залі якнайшвидшого переможного миру і висловила впевненість у подальшій реалізації не менш цікавих міжнародних мистецьких проєктів.
Довідка:
Проєкт «Розвиток польсько-українського співробітництва на основі культурної спадщини» в межах Програми транскордонного співробітництва реалізується в партнерстві Польщі та України. Головним бенефіціаром та ініціатором проєктe є Районний центр курпівської культури ім. О. Владислава Скерковського в Мишинці (Польща). Українську сторону проєкту представляє комунальний заклад «Палац культури міста Луцька».
Головна мета проєкту – збереження, розвиток та популяризація культури, традицій, ремесел і фольклорно-етнографічної творчості, як невід’ємних частин побуту і духовної культури народів Польщі та України.
У рамках проєкту записано CD-диск із піснями та мелодіями Волині та Курпівсього регіону Польщі. Розпочато підготовку видання про традиційну волинську та курпівську культуру.
Департамент культури міської ради