1. Головна
  2. Оперативна інформація

Відбувся круглий стіл щодо вирішення проблеми алкоголізму

Відбувся круглий стіл щодо вирішення проблеми алкоголізму

Управління соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Луцької міської ради у співпраці з громадською організацією «Інтер-група» 25 липня 2019 року провели «круглий стіл» на тему: «Алкоголізм – шляхи подолання проблеми. 
Співпраця медицини, соціальних служб, громадських організацій та органів влади». 

На заході були присутні представники влади, бізнесу, громадських організацій, соціальних служб та представники медичних та освітніх установ. 

 
 

Головне питання дня – вивчення ситуації у місті Луцьку щодо запобігання та профілактики алкоголізму. Основною метою заходу було обговорення проблеми алкогольної залежності підлітків, молоді та дорослого населення міста,  виявлення ефективних методів подолання проблеми та налагодження співпраці громадських організацій з медичними установами, соціальними службами та  органами  влади.  

 

Ліна Галан озвучила ситуацію у Луцьку. Акцентувала на співпраці усіх організацій задля вирішення проблеми.  «На обліку в управлінні соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді перебуває  266 сімей (в них - 557 дітей).  У 67% з них спостерігається алкогольна залежність членів сімей». 

Сумну статистику оприлюднила психолог Комунального підприємства «Волинський обласний наркологічний диспансер» Валентина Бажан. « При систематичному соціологічному дослідженні, яке проводиться по школах міста, ми бачимо дуже невтішну ситуацію. Діти з 10 років добре обізнані в алкоголі. Діти 12, 14 років – систематично вживають алкоголь». 

Представник управління освіти Людмила Клиш розповіла про заходи, які проводяться в начальних закладах та профілактичну роботу психологів та соціальних педагогів. Наголосила на сімейному вихованні дітей та попередження негативної поведінки через власний приклад. 

 

Учасники «круглого столу» переглянули соціальний мультфільм «Зелений змій крізь роки», який зайняв ІІІ місце на фестивалі Покров. Автори мультфільму Волинське православне братство тверезості ім. Іоана Кронштатського УПЦ. 

Представник регіонального  центру з надання безоплатної правової допомоги у Волинській області Ірина Кушпетюк повідомила про роботу сімейних радників, які працюватимуть з сім’ями у яких існує проблема насильства. 
Тема надзвичайно актуальна для м. Луцька і лише підняття  соціально важливі питання надасть можливість координувати та посилювати взаємодію між органами державної влади, місцевого самоврядування та бізнесу заради спільної мети – обмеженню вживання алкогольних напоїв та зменшенню їх шкідливого впливу на здоров’я населення.

Довідково: За інформацією Всесвітньої організації охорони здоров'я, Україна сьогодні перебуває на першому місці серед країн світу по вживанню алкоголю дітьми. Наша країна з величезним відривом випереджає Ізраїль, який потрапив на другу позицію цього  «рейтингу».  40% українських школярів регулярно зазирають у чарку, в Ізраїлі – 28%. Росія, у якій пияцтво вважається національною традицією, опинилася на 15-му місці цього списку. За останні 10 років кількість звернень до лікарів із приводу дитячого алкоголізму збільшилася утричі. Більш ніж 50% дитячих отруєнь у країні – алкогольні. 16-річні пацієнти наркодиспансерів уже давно нікого не дивують. 

Згідно з міжнародними стандартами, вимираючою вважається нація, яка вживає понад 9 л чистого спирту на душу населення на рік. Середньостатистичний українець споживає 12 л. Щороку в Україні гине від алкоголю та наркотиків майже 380 тисяч  осіб, а понад 30% чоловіків не доживають до пенсійного віку. 

Офіційно на обліку в медичних закладах перебувають до 1 мільйона хворих на хронічний алкоголізм. Проте, вважають експерти, реальна кількість залежних у 8–10 разів більша. Щороку в Україні ставлять на облік 100 тисяч алкоголозалежних.

Щороку в Україні від алкоголізму помирає близько 40 тисяч людей. 25% випадків це алкогольне отруєння (передозування та алкогольні напої підпільного виготовлення). Ще чверть – це серцеві напади від непомірного споживання спиртного. А інша половина – інші захворювання, нещасні випадки, пов'язані з вживанням алкоголю. Крім того фіксується 25-30% випадків патології новонароджених, причиною яких є вживання алкоголю батьками. За статистикою МОЗ, українські показники дитячого алкоголізму займають перше місце у світі: 40% дітей у віці від 14 до 18 років у нашій країні залежні від алкоголю. Експерти стверджують, що з кожним роком алкоголізм в Україні молодшає. 

 

УСССДМ