1. Головна
  2. Оперативна інформація

Відбувся тренінг «Розвиток патронату – інвестиція у майбутнє громади»

Відбувся  тренінг «Розвиток патронату – інвестиція у майбутнє громади»

Де і як шукати патронатних вихователів? Яким має бути портрет кандидата у патронатні вихователі та його помічника? І, як спілкуватись з тими, кого зацікавив патронат?

 
 

Ці питання розглядали 14 червня під час тренінгу «Розвиток патронату – інвестиція у майбутнє громади» в Центрі медіації та корекції сімейних взаємовідносин управління соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Луцької міської ради.

 

Головна мета тренінгу - підвищити професійну компетентність спеціалістів та представників громади, які будуть здійснювати заходи з інформування про патронат над дитиною для пошуку кандидатів у патронатні вихователі та їх помічників.

 

До вітального слова були запрошені начальниця управління соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Ліна Галан та координатор проєкту «Родина для кожної дитини: розвиток сімейного патронату» Наталія Скубій, які наголосили, про те, що патронат над дітьми є важливим кроком на шляху до запобігання влаштування дітей до інституцій.

 
 

Захід проводила тренерка – Марина Бурнишева, старший інспектор відділу надання соціальних послуг управління соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Луцької міської ради

 
 

У тренінгу взяли участь: представники управління соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, служби у справах дітей, департаменту освіти, спеціалісти Луцької філії Волинського обласного центру зайнятості, представники релігійних та громадських організацій, старости Жидичинського, Боголюбського, Княгининівського та Заборольського старостинських округів, кандидати в патронатні вихователі.

 
 
 

Упродовж тренінгу учасники детальніше дізнались:

чому патронат — це про забезпечення найкращих інтересів дитини;

як і де шукати охочих стати патронатними вихователями;

як спілкуватись та працювати з кандидатами у патронатні вихователі;

які міфи існують довкола патронатних сімей та як їх розвінчувати;

про етичні комунікації: як не нашкодити дитині, її рідній чи патронатній сім’ї;

чому громадам потрібно говорити про патронат і розвивати його.

#РозвитокПатронату #ПраваДитини #РодинаДляДитини #СімейнийПатронат

Проєкт "Родина для кожної дитини: розвиток сімейного патронату" виконується спільно Дитячим фондом ООН (ЮНІСЕФ) UNICEF Ukraine, Партнерством "Кожній дитині", Міністерство соціальної політики України, Національна соціальна сервісна служба України, Координаційний центр з розвитку сімейного виховання та догляду дітей за фінансової підтримки Європейського Союзу.

 

Управління соціальних служб  для сім’ї, дітей та молоді  міської ради