“Війна і суспільство: чому зараз важливо бути чуйними”
Сьогодні, 13 вересня, відбувся захід “Війна і суспільство: чому зараз важливо бути чуйними”. Подія зібрала представників влади, громадських організацій та місцевих інституцій для конструктивного діалогу.
У засіданні взяла участь заступник міського голови Ірина Чебелюк, яка привітала учасників та наголосила на важливості таких обговорень. “Через війну сьогодні перед нами стоїть ще більше завдань та викликів. Проблематика, яку ми обговорюємо, стала гострішою, адже кожен по-різному переживає теперішні події та транслює різні емоції. Наша робота — попередити прояви насильства, бути максимально щирими та відвертими. Дякую всім учасникам Платформи, яка допоможе почути кожного, хто дотичний до суб’єктів взаємодії. Варто зазначити, що Луцька громада є активним учасником багатьох проєктів фонду ООН в галузі народонаселення. Ми поступовими кроками рухаємось в реалізації різних напрямків роботи в громаді. Серед них - кризова кімната, денний центр, програма по запобіганню та протидії домашнього насильства, мобільні бригади соціально-психологічної допомоги, кар’єрний хаб “Вона”. Ми рухаємося далі, головне, що є цілі, плани та люди, які спільно це все реалізовують”, - сказала Ірина Чебелюк.
Модераторкою виступила Оксана Нечитайло, експертка Офісу Віцепрем’єрки з питань європейської та євроатлантичної інтеграції.
Доповідачі окреслили ключові питання, що стосуються викликів та можливостей у контексті боротьби з домашнім насильством на тлі війни.
У рамках обговорення було представлено короткий огляд поточної ситуації з превенцією та боротьбою з домашнім насильством на рівні держави, учасники розглянули наявність соціальної інфраструктури, загальних і спеціалізованих соціальних служб, місцевих програм допомоги постраждалим і кривдникам, а також просвітницьких заходів у медичних, освітніх та соціальних закладах.
У частині обговорення, присвяченій превенції домашнього насильства під час війни, взяли участь Юлія Спас, представниця Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини у Волинській області, Оксана Дайнека, експертка з питань протидії домашньому насильству та торгівлі людьми Національної соціальної сервісної служби України. Було акцентовано на викликах і перспективах, що постають перед суспільством у цей складний період, а також обговорені нові ініціативи для підвищення ефективності боротьби з насильством.
Оксана Нечитайло презентувала подальші плани реалізації національної кампанії «Чуйність перемагає насильство. Зроби крок», яка включає:
Відеокурс «Як спілкуватися чуйно коли ми переживаємо війну».
Подкасти.
Сальса-терапія.
Інформаційні матеріали та інші публічні заходи.
Під час обговорення учасники зосередились на спільній координації зусиль у вирішенні таких питань, як:
Спілкування на тлі війни.
Комунікація з цивільними та військовими.
Підтримка родин, що пережили втрату.
Протидія домашньому насильству.
Ініціативи допомоги родинам ВПО.
Додаткова допомога постраждалим від домашнього насильства.
Цей захід став важливим кроком у посиленні зусиль для боротьби з насильством і сприяння формуванню чуйного суспільства. Всі учасники відзначили важливість продовження таких обговорень для ефективної реалізації національної кампанії та забезпечення підтримки тим, хто цього потребує.
Проєкт реалізується за ініціативи Офісу Віцепремʼєрки з питань європейської та євроатлантичної інтеграції, за підтримки Фонду ООН в галузі народонаселення, UNFPA, громадською організацією UA Experts.
Управління інформаційної роботи міської ради
(777904, 777946, 724727, 777937)